تورم افسارگسیخته (ادامه) – معرفی کتاب تورم

sizing-up-the-long-term-cost-of-inflation-key
اقتصاد کلان

تورم افسارگسیخته (ادامه) – معرفی کتاب تورم

معرفی کتاب تورم_تورم افسارگسیخته(ادامه)

وقتی یک ارز ارزش خود را از دست می دهد، افراد خاصی ممکن است درآمدهای بادآورده ای به دست آورند. اما جامعه در کل ضرر می کند. تحریف‌های فاحش قیمت‌ها و بازارهای تورم، رشد و پیشرفت را خفه می‌کند، بی‌عدالتی را تشدید می‌کند، و تنش‌ها را تشدید می‌کند که می‌تواند به گسست اجتماعی و فرهنگی منجر شود – پدیده‌ای که از آن به عنوان “بی نظمی بزرگ” یاد می‌شود.

معرفی و خرید کتاب تورم2022   : 

این کتاب با زبان ساده تورم، دلایل ایجاد تورم، چرا تورم خوب یا بد است؟ روش های مقابله را تورم و نحوه استفاده از تورم را شرح می دهد. با این کتاب دید جدیدی به اقتصاد کلان و سیاست های بانک های مرکزی پیدا می نمایید. و با این شناخت می توانید تورم را پیش بینی و رویکردهای عالی را در مواجهه با آن برای انجام سرمایه گذاری های موفق برنامه ریزی و اجرا نمایید.

فصل اول

تورم چیست؟

تفاوت بین آنچه که تورم در واقع وجود دارد و آنچه بسیاری از ما فکر می­کنیم چیست را توضیح می­دهد. اکثر مردم تورم را به عنوان “افزایش قیمت” تصور می­کنند. با این حال، قیمت های بالاتر اثر تورم است، نه علت.

در واقع دو نوع تورم وجود دارد. افزایش قیمت تورم “غیر پولی” ناشی از افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات است که اغلب به طور طبیعی در بازارها اتفاق می افتد. نوع دیگر تورم «پولی» است که ناشی از چاپ پول بانک مرکزی یا رویدادهای دیگری است که باعث از دست دادن ارزش ارزها می شود. تمرکز ما در این کتاب بر روی این نوع دوم از تورم است و اینکه چگونه این تورم برای قرن‌ها باعث تخریب اقتصادی و اجتماعی شده است.

کتاب تورم
همراه گرامی، با کلیک بر روی عکس کتاب تورم را تهیه نمایید.

فصل دوم، «لحظه‌های نه چندان عالی در تاریخ تورم»،

به برخی از بدنام‌ترین نمونه‌های تورم پولی، که با سقوط رم آغاز می‌شود، می‌پردازد. همه «فاجعه‌های انسانی» بوده‌اند که توسط دولت‌هایی که پول‌هایشان را تحقیر می‌کنند(معمولاً با ایجاد پول زیاد) ایجاد شده‌اند.

با این حال، فصل دوم این نکته را بیان می‌کند که مقدار زیاد پول به طور خودکار به معنای تورم نیست. ارزش پول، مانند ارزش هر چیز دیگری در اقتصاد، با نسبت عرضه به تقاضا تعیین می شود. بنابراین، سوئیس کوچک علیرغم داشتن عرضه پول زیاد نسبت به اندازه خود، تورم کمی دارد. این به این دلیل است که فرانک سوئیس به عنوان یکی از قابل اعتمادترین ارزهای جهان تقاضای زیادی دارد.

فصل دوم همچنین به سؤالی می‌پردازد که امروزه توسط طرفداران سوسیالیست نظریه پولی مدرن (MMT) مطرح می‌شود: چرا ما نمی‌توانیم فقط پول چاپ کنیم؟ به هر حال، تا زمان افزایش قیمت‌های اخیر مرتبط با بیماری همه‌گیر، علی‌رغم گسترش تاریخی عرضه پول توسط فدرال‌رزرو که به عنوان «تسهیل کمی» برای احیای اقتصاد پس از بحران مالی 2008 انجام شد، تورم نسبتا کمی وجود داشت.

طرفداران MMT با برخی توجیهات استدلال می کنند که هم فدرال رزرو و هم بانک مرکزی اروپا در حال حاضر بر اساس اصول MMT عمل می کنند. توضیح می‌دهیم که چرا این مخالفت آشکار از «گرانش» پولی اساساً یک ناهنجاری است – نتیجه مقررات بانکی و مانورهای بانک مرکزی. این رویدادهای یکباره مانع از اعطای وام بانکی شده و از سیل پول در اقتصاد جلوگیری کرده است.

اخیراً، برخی از ناظران فدرال رزرو گمان می کنند که یک تراکنش مخفیانه بانک مرکزی که به عنوان قرارداد بازخرید معکوس شناخته می شود (که به طور غیررسمی به عنوان “ریپو معکوس” شناخته می شود، تورم شدیدتری را مهار کرده است. ما در فصل دوم توضیح می دهیم که این ترفند توسط فدرال رزرو برای کاهش، حداقل به طور موقت، اثرات کامل خلق پول بانک مرکزی به کار گرفته شده است.

ممکن است به نظر برسد که فدرال رزرو “فقط می تواند پول چاپ کند”. اما، همانطور که افزایش قیمت مصرف کننده ممکن است در نهایت به ما بگوید، گرانش تنها برای مدت طولانی می تواند نادیده گرفته شود. اصول نظریه پولی مدرن دستور العملی برای ابر تورم است.

فصل سوم، «چرا تورم بد است»

توضیح می‌دهد که چرا تمام درجات تورم پولی در نهایت مخرب هستند. اقتصاددانان در فدرال رزرو اصرار دارند که ایجاد یک تورم پایین “خوب” است، زیرا آنها می گویند که باعث رونق می­شود. این باور نادرست به لطف تأثیر منحنی فیلیپس که ظاهراً تورم را با دوره‌های اشتغال بالا مرتبط می‌کند، به نوشته مقدس فدرال رزرو تبدیل شده است. هفت جایزه نوبل به اقتصاددانانی اعطا شده است که این انجمن نادرست را رد کرده اند.

با این حال، مانند بسیاری از ایده های بد، می تواند ادامه یابد. واقعیت اما برعکس است. تورم ممکن است در ابتدا باعث افزایش “قند” شود. اما زودتر اقتصاد و اشتغال زایی متوقف می شود.

این نه تنها در مورد کشورهایی که بدترین متخلفان پولی هستند صادق است. ایالات متحده نیز در پنج دهه گذشته بهایی را در نتیجه کاهش تدریجی دلار خود پرداخت کرده است. اگر کشور نرخ رشد سال‌های استاندارد طلا را در دهه‌های 1950 و 1960 حفظ می‌کرد، تخمین زده می‌شود که اقتصاد حداقل 50 درصد بزرگ‌تر از امروز باشد.

اما مخرب ترین اثر تورم تاثیر آن بر اعتماد اجتماعی است. پول، به هر حال، اختراع شد تا تجارت بین افراد غریبه را با ارائه یک واحد ارزش مورد توافق دوجانبه فراهم کند. به عبارت دیگر تسهیل کننده اعتماد است. بازارها مردم هستند. وقتی پول دیگر یک واحد ارزش قابل اعتماد نیست، نه تنها تجارت، بلکه روابط اجتماعی نیز در نهایت از بین می رود. کشورهایی که از تورم شدید رنج می برند در نهایت سطوح بالاتری از جنایت، فساد و ناآرامی اجتماعی را تجربه می کنند. همانطور که در طول تاریخ دیده‌ایم، نتیجه نهایی می‌تواند چرخشی غم‌انگیز به سوی قدرتمندان و دیکتاتورها باشد.

 فصل چهارم، «چگونه به وضعیت ناخوشایند پایان دهیم»

توضیح می‌دهد که اگر به درستی درک شود، می‌توان تورم را به‌طور شگفت‌آوری سریع متوقف کرد. مشکل رویکردهای مبارزه با تورم مانند کنترل قیمت این است که آنها بر علائم تورم تمرکز می کنند، نه علت آن، که کاهش ارزش ارز است. این فصل سابقه نسبتاً نادر موفقیت های مبارزه با تورم را بررسی می کند:

پیروزی لودویگ ارهارد بر تورم آلمان پس از جنگ جهانی دوم؛ پیروزی مشابه جوزف دوج، بانکدار دیترویت بر تورم در ژاپن پس از جنگ؛ و شکست نهایی پل ولکر از رکود تورمی در دهه 1970 در ایالات متحده. هر سه از طریق ابتکاراتی با هدف دستیابی به آنچه که نویسنده همکار ما، ناتان لوئیس آن را “فرمول جادویی” می نامد – پول پایدار و مالیات کمتر، موفق شدند. این ترکیب قدرتمند بارها و بارها با آزاد کردن اقتصادهای پر جنب و جوش و در حال رشد با اشتهای پول، ارزهای نزولی را نجات داده و تورم را مهار کرده است.

این فصل همچنین بهترین راه برای پایان دادن به تورم امروزی را بررسی می کند – بازگشت به پول مبتنی بر طلا. این کتاب پیشنهادی را برای یک استاندارد جدید طلا ارائه می‌کند که دلار را بدون نیاز به حفظ عرضه عظیم طلا تثبیت می‌کند. این سیستم می‌تواند در مدت زمان نسبتاً کوتاهی پیاده‌سازی شود و دلار سالم و پایداری را بازیابی کند که به عنوان موتوری برای عصر جدیدی از خلاقیت و پیشرفت کارآفرینی عمل می‌کند.

فصل پنجم، “در مورد پول شما چطور؟”

دستورالعمل هایی برای سرمایه گذاری در زمان تورم ارائه می دهد. در این فصل به ندرت اشاره شده است که بازارهای اوراق بهادار در معرض انحرافات تورم هستند. بازارهای کف آلود می توانند ارزش های نزولی را پنهان کنند. بنابراین، سرمایه گذاران باید مراقب باشند. خرد متعارف این بوده است که یک سبد سرمایه گذاری “متعادل” با بهترین نسبت بین ریسک و بازده “60/40” است، یعنی 60 درصد سهام و 40 درصد اوراق قرضه.

تورم این منطق را روی سرش می­چرخاند. این فصل به بررسی اصول سرمایه گذاری تورمی می پردازد. ما به مزایا و معایب طیف گسترده ای از گزینه ها، از کالاها و اوراق بهادار محافظت شده با تورم خزانه داری (TIPS) گرفته تا سرمایه گذاری های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال نگاه می­کنیم.

فصل ششم، «راه رو به جلو»

شامل ده «برنامه» است که نکات کلیدی این کتاب را متبلور می کند. این سوال را مطرح می کند که “از اینجا به کجا می رویم؟” این بستگی به این دارد که آیا آمریکایی‌ها قانون گرانش مالی را که جان لاک و آیزاک نیوتن به ما داده‌اند، دوباره بیدار کنند. یعنی اهمیت پول سالم و مخرب بودن تورم.

ادامه دارد…

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه