20 لحظه کلیدی روز معاملاتی برای جفت ارزهای اصلی از طریق ساعت 24 ساعته بازار

Untitled
فارکس

20 لحظه کلیدی روز معاملاتی برای جفت ارزهای اصلی از طریق ساعت 24 ساعته بازار

مطالب مهم :

20 لحظه کلیدی روز معاملاتی برای جفت ارزهای اصلی

نکات استراتژیک :

سیشن های (نشست های) معاملاتی تاثیر زیادی بر معاملات شما در بازارهای فارکس دارد. اینکه شما بدانید که ساعت معاملاتی آمریکا و یا انگلیس دقیقا کی باز می شود در راهبرد معاملات شما نقش بسزایی خواهد داشت. ساعت های این مقاله به وقت تهران تنظیم شده است. اگر در این خصوص تجربه ای دارید حتما در انتها با ما در میان بگذارید.

ساعت 02:30 صبح به وقت تهران ، آغاز روز معاملاتی20 لحظه کلیدی روز معاملاتی

ولینگتون دوشنبه به وقت محلی افتتاح می شود.

بازار فارکس روز دوشنبه باز می شود و به طور معمول روندهای اصلاحی در روز جمعه وجود خواهد داشت. برای آن دسته از معامله گرانی که در آن زمان در ایستگاه نهایی خود هستند، توصیه می شود آنها را از نزدیک مد نظر قرار دهند.

 

ساعت 04:30 صبح، افتتاحیه معاملات در سیدنیشسن های معاملاتی

پیش بینی معاملات برای تریدرها سخت تر می شود ار آنجایی که معاملات توکیو و سیدنی با هم باز می شوند . برخی از معامله گران ترجیح می دهند قبل از باز شدن توکیو، سود 5-10 پیپ را با معامله به هر دو طرف (فروش و خرید) کسب نمایند.

 

04:30 صبح، آغاز جلسه معاملاتی توکیو

معاملات پویاتر می شود. بررسی اینکه آیا روابط همکاری جاری بین سرمایه گذاران آسیایی وجود دارد یا خیر ارزش دارد. اگر وجود دارد و می بینید که سرمایه گذار وارد معامله می شود و مثلاً خرید می کند، دیگران نیز از آن پیروی می کنند.

 

ساعت 05:30 صبح، ساعت دوم جلسه توکیو. سنگاپور باز می شود

پویایی معاملات با پیش بینی باز شدن دو بازار بزرگ چین در 30 دقیقه رشد می کند: شانگهای و هنگ کنگ.

در این بازه زمانی 30 دقیقه یا درست قبل از شروع جلسه چین، یورو معمولا تا لحظه افتتاح شانگهای و هنگ کنگ کاهش می یابد. اما طبیعتاً هر از گاهی استثناهایی وجود دارد و معامله گران باید مراقب باشند.

 

07:00 صبح، ساعت دوم جلسه چینی. یورو رشد می کندچارت نگار

هنگ کنگ و شانگهای شروع به معامله می کنند و یورو معمولا بیش از یک ساعت رشد می کند. پس از ساعت 07:00 صبح و تا پایان جلسه توکیو در ساعت 10:30 صبح، مبادلات EUR/USD با هم مخلوط می شود زیرا صادرکنندگان آسیایی بخشی از سود خود را به دلار و یورو تبدیل می کنند.

چند کلمه در مورد بازارهای چین

ساختار صادرات چین به گونه‌ای است که بخش عمده محصولات و کالاها به دلار پرداخت می‌شود. بنابراین منطقی است که چین نیازی به دلار اضافی نداشته باشد. به همین دلیل است که EUR/USD معمولا در طول جلسه چین رشد می کند. چین دارای بزرگترین ذخایر طلا و ارز در جهان است و وام دهنده اصلی ایالات متحده است. اگر چین بخشی از دلار آمریکا را بفروشد، باعث رشد یورو می شود.

به اقدامات بازارهای چین توجه کنید. اگر چینی ها یورو بخرند، همه چیز قابل پیش بینی است. اما اگر دلار بخرند، کل روز ممکن است مانند یک “کازینو” باشد.

 

ساعت 09:30 صبح، آخرین ساعت جلسه توکیو

 

ساعت 10:30 صبح، پایان جلسه سیدنی

جلسه سیدنی به پایان رسیده است و این پایان دوره نوسانات و نقدینگی بالا در بازارهای آسیا و اقیانوسیه است (به همپوشانی آسیا – اقیانوس آرام مراجعه کنید).

10:30 صبح، پایان جلسه توکیو

اگر یورو تا این ساعت به طور فعال در حال سقوط بوده است، چین معمولاً پس از بسته شدن توکیو، یورو را بالا می برد. ساعت 10:30 صبح تا 11:30 صبح به نوعی به زبان “ساعت چینی” در بازار است. هنگ کنگ، شانگهای و سنگاپور هنوز باز هستند و مسائل را به دست خود می گیرند و باعث رشد یورو می شوند.

آسیا یک منطقه تجاری و صنعتی عظیم با کالاهای با کیفیت بالا و ارزان قیمت و گردش مالی عظیم است. این باعث می شود تعداد معاملات در بورس ها در طول دوره آسیایی زیاد باشد. به همین دلیل است که معامله گرانی که در افتتاحیه نشست لندن وارد معامله شده اند، هنگام خروج آسیا از بازار باید به ایستگاه های انتهایی خود توجه کنند.

 

ساعت 11:30 پایان جلسه شانگهای

معاملات در شانگهای به پایان می رسد. این آخرین ساعت معاملاتی جلسه هنگ کنگ است که در آن فعالیت بازار به اوج خود می رسد.

 

12:30 بعد از ظهر، جلسه اروپا شروع می شود

بورس لندن، FBW فرانکفورت، SSE زوریخ وارد بازار شده و همپوشانی اروپایی – آسیایی آغاز می شود. طبق مشاهدات ما، فروش یورو به طور معمول بر ساعات اولیه معامله غالب است.

جلسه اروپایی اغلب به عنوان جلسه لندن شناخته می شود. لندن اولین مرکز معاملات فارکس در جهان است. 30 درصد از کل معاملات فارکس در ساعات معاملات لندن انجام می شود. سهم بازار بیش از 40 درصد

این نقدشوندگی ترین جلسه معاملاتی است. روندهای فارکس در ساعات معاملاتی اروپا آغاز می شود و معمولاً تا آغاز جلسه ایالات متحده ادامه خواهد داشت. نقدینگی نزدیک به زمان ناهار کاهش می یابد.

بهترین زمان برای معامله:

جفت ارز معامله شده
نیمی از 12 جفت ارز اصلی از خط 80 پیپ فراتر می روند. هر جفتی قابل معامله است.
رشته های اصلی – EUR/USD، GBP/USD، USD/JPY، و USD/CHF.

معامله گران متحمل ریسک GBP/JPY و GBP/CHF را ترجیح می دهند

معامله گران ریسک گریز EUR/USD، USD/CAD، GBP/USD، و USD/CHF را با میانگین محدوده 100 پیپ ترجیح می دهند.
NZD/USD، AUD/USD، EUR/CHF، و AUD/JPY، با میانگین محدوده 50 پیپ.

 

ساعت 13:30 پایان معاملات سنگاپور و آسیا

یورو تقریباً بلافاصله یا در عرض یک ساعت پس از خروج سنگاپور از بازار افزایش می یابد. در حال حاضر هیچ کس مانع از ضربات متعدد اروپایی ها در استاپ لاس های آسیایی نمی شود.

02:30 بعد از ظهر تا 03:00 بعد از ظهر یا تا 04:00 بعدازظهر – روند یورو (اغلب) یا در این 30 دقیقه تغییر می کند یا 1.5 ساعت طول می کشد تا به آن برسد.

 

ساعت 15:30، معاملات در بازارهای نفت خاورمیانه به پایان می رسد

پایان بخش فعالیت بازار اروپا – آسیا

ساعت 03:30 بعد از ظهر زمانی است که معاملات در بازارهای نفت خاورمیانه یا به پایان رسیده است (دبی، قطر) یا تا یک ساعت دیگر (ریاض) به پایان می رسد. شایان ذکر است، زیرا معاملات نفتی با دلار آمریکا انجام می شود و منطقه با نزدیک شدن به پایان روز معاملات، نیازی به دلار ندارد. به همین دلیل است که یورو اغلب رشد می کند.

 

ساعت 4:30 بعد از ظهر پایان معاملات خاورمیانه

06:00 بعد از ظهر، جلسه اصلی ایالات متحده 1 ساعت دیگر شروع می شود

06:00 تا 07:00 بعد از ظهر زمان باقی مانده برای خروج از همه موقعیت های ناامن در پیش بینی خشم آتی در جلسه معاملاتی اصلی ایالات متحده، یا تعیین استاپ_لاس است. یورو معمولا قبل از جلسه ایالات متحده کاهش می یابد. در ساعت 24 ساعته بازار، جلسات اصلی معاملاتی برای سهام NYSE، CHX و TSX (کانادا) را مشاهده می کنید که 1 ساعت بعد از این نقطه استراتژیک شروع می شوند.

جلسه آمریکای شمالی معاملات فارکس را از ساعت 05:30 بعد از ظهر آغاز می کند. برای جزئیات بیشتر به همپوشانی ایالات متحده – اروپا مراجعه کنید:

ساعت 7 بعدازظهر : جلسه تجاری اصلی در ایالات متحده و کانادا آغاز می شود

آغاز جلسات معاملاتی اصلی در نیویورک، شیکاگو و تورنتو*. نشست (سیشن ) اروپا همچنان با نشست آمریکای شمالی همپوشانی دارد و این زمان معاملات غیرقابل پیش بینی در مقیاس بزرگ است. آمریکا پیشتاز بازار است. به دلیل گمانه زنی ها، تفسیر اخبار سخت است. روندها خیلی سریع توسعه می یابند و شناسایی آنها دشوار است. اگرچه، روندها (مخصوصاً برای یورو) که در طول همپوشانی ایجاد شده است، اغلب با خروج اروپا از بازار به عکس تغییر می کند.

 

ساعت 8 بعد ازظهر، ساعت دوم نشست ایالات متحده و آخرین ساعت از نشست اروپا

 

9:05بعد از ظهر پایان نشست اروپا

Market24hClock

روند یورو پس از پایان نشست اروپا به سرعت تغییر می کند.

00:30 بامداد، آخرین ساعت کاری جلسه ایالات متحده

مشتریان نهادی و صندوق های بسیار بزرگ تقریباً در هر بورس اوراق بهادار در اولین و آخرین ساعات کاری بسیار فعال هستند. آنها معمولا یک جلسه معاملاتی اصلی را تجزیه و تحلیل می کنند اما در اولین و آخرین ساعات معاملاتی ذکر شده، معاملات را انجام می دهند. دانستن این امر به شما امکان می دهد تا بهتر حرکت قیمت را در باز و بسته شدن بازارهای بزرگ پیش بینی کنید.

Market 24h Clock به طور پیش فرض جلسات معاملاتی اصلی (ساعات بازار) را برای NYSE و NASDAQ نشان می دهد، اما از آنجایی که معاملات طولانی در این صرافی ها انجام می شود، معاملات ارزها ادامه دارد. به عنوان مثال. در آخرین ساعات معاملاتی جلسه پس از بازار، اغلب می توانید شاهد عقب نشینی EUR/USD باشید که تا آغاز جلسه توکیو ادامه دارد. معمولاً اگر قبل از ساعت 02:30 صبح تا 03:30 بامداد یک حرکت صعودی قیمت وجود داشته باشد، اتفاق می افتد.

آخرین ساعت از بخش فعالیت بازار فارکس جلسه ایالات متحده

08:00 شب تا 09:00 شب

چهارمین دوره فعالیت بازار فارکس مورد تاکید ساعت ۲۴ ساعته بازار، آخرین ساعت معاملاتی بورس های ایالات متحده و کانادا است.به طور گسترده توسط نقطه استراتژیک مربوطه پوشش داده شده است:

01:30 بامداد، پایان جلسه تجاری ایالات متحده

 

ساعت 02:30 بامداد، پایان روز معاملاتی جاری

پایان روز معاملاتی جاری (تاریخ تسویه). این زمانی است که Rollovers (نرخ مبادله) برای موقعیت‌های باز پس از ساعت 02:30 صبح (5 بعد از ظهر به وقت شرق)* تغییر در تاریخ تسویه اعمال می‌شود.

 

معامله گری حرفه ای بدون اندیکاتور

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه