بهترین جفت ارز برای معامله گری در سال 2023

بهترین جفت ارز برای معامله گری
فارکس

بهترین جفت ارز برای معامله گری در سال 2023

بهترین جفت ارز برای معامله گری در سال 2023

بازاری را نام ببرید که هرگز در هفته کاری تعطیل نمی شود و بیشترین حجم معاملات  دنیا را دارد و هر روز مردم از هر کشور دنیا در آن شرکت می کنند.

بله، درست حدس زدید – بازار ارز خارجی (فارکس)، که در آن همه معامله بین جفت ارز دو کشور مختلف انجام می شود. به این معامله ارز فارکس می گویند.

بهترین جفت ارز برای معامله در فارکس چیست؟ این مقاله پاسخ این سوال را بررسی می کند تا به شما کمک کند بهترین جفت ارز را برای معامله با توجه به سبک و ترجیحات معاملاتی خود پیدا کنید.

بازار فارکس از ساعت 22:00 به وقت گرینویچ روزهای یکشنبه تا ساعت 22:00 به وقت گرینویچ روزهای جمعه برای معاملات باز است. بنابراین، در طول هفته می توانید 24 ساعت شبانه روز در بازار فارکس معامله کنید!

هنگامی که یک معامله گر مبتدی فارکس هستید، ممکن است از تعداد زیادی ارز و سایر ابزارهای موجود برای معامله از طریق پایانه معاملاتی متا تریدر 5 یا 4 غافلگیر و گیج شوید.

بهترین جفت ارز برای معامله چیست؟ پاسخ ساده نیست، زیرا در هر معامله‌گری متفاوت است. شما باید برای تجزیه و تحلیل جفت های مختلف در برابر استراتژی معاملاتی خود وقت بگذارید و با انجام این کار، بهترین ارزها را برای معامله در حساب فارکس خود تعیین کنید.

این مقاله به طور خلاصه توضیح می‌دهد که جفت ارزها چیست و به شما در شناسایی بهترین جفت‌های فارکس برای معامله کمک می‌کند.

معامله ارز فارکس چیست؟

معامله فارکس – یا معامله ارز – همه چیز در مورد خرید و فروش ارزها به صورت جفتی است. برای اینکه بتوانید ارزها را به طور موثر بخرید و بفروشید، باید اطلاعاتی در مورد ارزش هر ارز در یک جفت نسبت به یکدیگر داشته باشید.

این رابطه چیزی است که یک جفت ارز را تعریف می کند. یک جفت ارز متشکل از دو علامت اختصاری ارز است و به دنبال آن ارزش ارز “پایه” (اولین فهرست) که در ارز “مورد معامله” بیان می شود (نمونه دوم).

همیشه یک کد بین المللی وجود دارد که تنظیم جفت فارکس را مشخص می کند. به عنوان مثال، مظنه EURUSD 1.23 به این معنی است که یک یورو 1.23 دلار آمریکا ارزش دارد. در اینجا، ارز پایه یورو (EUR) و ارز متقابل دلار آمریکا است. اگر می‌خواهید درباره نحوه خواندن جفت ارز اطلاعات بیشتری کسب کنید.

معاملات آتی ارز در مقابل فارکس

در اینجا لازم به ذکر است که در دنیای معاملات فعال، افراد از طریق بازارهای آتی یا فارکس به معامله ارز می پردازند. من به تازگی معاملات ارز فارکس در بازار فارکس را پوشش داده ام، بنابراین اکنون به طور خلاصه تفاوت بین معاملات آتی ارز در مقابل فارکس را با توضیحی در مورد معاملات آتی ارز توضیح خواهم داد.

معاملات آتی فارکس راهی است که مردم می توانند نظرات خود را در مورد قدرت اقتصادی کشورهای مختلف در سراسر جهان مبادله کنند. معاملات آتی فارکس نشان دهنده ارزش یک ارز خارجی به دلار آمریکا در یک نقطه زمانی مشخص در آینده است.

برخلاف ارزهای معاملاتی در بازارهای فارکس، معاملات آتی فارکس در قرارداد به دلار آمریکا به ازای هر واحد ارز خارجی مورد معامله قیمت گذاری می شود و دارای تاریخ انقضای مشخصی است.

در این مقاله، من بر معامله گری جفت ارز در بازارهای فارکس تمرکز خواهم کرد.

بهترین جفت ارز برای معامله گری

جفت ارزهای اصلی برای معامله در فارکس چیست؟

جای تعجب نیست که غالب ترین و قوی ترین ارز، و همچنین پرمعامله ترین ارز، دلار آمریکا است. دلیل این امر صرفاً بزرگی اقتصاد ایالات متحده است که بزرگترین اقتصاد جهان است. دلار آمریکا مرجع ارجح در اکثر معاملات مبادلات ارزی در سراسر جهان و همچنین ارز ذخیره غالب جهان است.

وقتی صحبت از جفت ارزهای اصلی می شود، لیست مشخصی وجود ندارد، اما وقتی مردم از عمده ترین جفت ها صحبت می کنند، معمولاً به جفت هایی اشاره می کنند که فعال ترین و بنابراین نقدشوندگی ترین هستند. با این حال، این لزوماً به این معنی نیست که آنها “بهترین” برای معامله گری هستند. این رشته ها به طور کلی عبارتند از:

EUR/USD (یورو – دلار آمریکا)

USD/JPY (دلار آمریکا – ین ژاپن)

GBP/USD (پوند انگلیس – دلار آمریکا)

AUD/USD (دلار استرالیا – دلار آمریکا)

USD/CHF (دلار آمریکا – فرانک سوئیس)

USD/CAD (دلار آمریکا – دلار کانادا)

ارزش این ارزهای اصلی همچنان بر اساس یکدیگر در نوسان است، زیرا حجم معامله بین دو کشور هر دقیقه تغییر می کند. این جفت ها به طور طبیعی با کشورهایی مرتبط هستند که قدرت مالی بیشتری دارند و کشورهایی که حجم معاملات بالایی دارند در سراسر جهان انجام می شود.

به طور کلی، چنین جفت هایی بی ثبات ترین هستند، به این معنی که نوسانات قیمتی که در طول روز رخ می دهد می تواند بزرگترین باشد.

آیا این بدان معنی است که آنها بهترین ها برای معامله هستند؟ نه لزوما، زیرا معامله گران می توانند ضرر کنند یا از نوسانات پول در بیاورند. جفت‌های فوق‌الذکر بهترین شرایط معاملاتی را دارند، زیرا اسپرد آنها کمتر است، اما این هنوز لزوماً به این معنی نیست که بزرگ‌ها بهترین جفت‌های فارکس برای معامله برای هر معامله‌گری هستند.

بهترین جفت ارز برای معامله در فارکس چیست؟

اکنون به شما نکاتی در مورد معاملات ارز فارکس ارائه می دهیم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید کدام جفت ارز را معامله کنید.

با بیش از 200 کشور در جهان، می توانید بیش از تعداد انگشت شماری ارز برای معامله پیدا کنید. با این حال، اینها ممکن است پتانسیل ارائه بهترین نتایج را نداشته باشند.

بنابراین، بهترین جفت ارز برای معامله چیست؟ بیشتر معامله گران چه چیزی را معامله می کنند؟ کدام یک ارزش معامله را دارد و چرا؟ به خواندن این مقاله ادامه دهید تا پاسخ این سوالات و موارد دیگر را بیابید.

قبل از تجزیه و تحلیل بهترین جفت های معاملاتی، بهتر است دانش خود را در مورد محبوب ترین ارزهایی که در دنیای معاملات فارکس یافت می شوند، افزایش دهیم. آنها عبارتند از:

دلار آمریکا (USD)

یورو (یورو)

دلار استرالیا (AUD)

فرانک سوئیس (CHF)

دلار کانادا (CAD)

ین ژاپن (JPY)

پوند انگلیس (GBP)

از بین این ارزها، می توانید چند جفت ارز محبوب پیدا کنید. اگر می‌خواهید در معامله فارکس به موفقیت برسید، باید درک عمیقی از جفت‌های مختلف فارکس داشته باشید که برای معامله استفاده می‌کنید.

بهترین جفت ارز برای معامله گری

جفت های برتر فارکس برای معامله : تجزیه و تحلیل جفت

بیایید نگاهی دقیق به برخی از گزینه ها در معاملات فارکس بیندازیم:

EUR/USD این را می توان محبوب ترین جفت فارکس در نظر گرفت. علاوه بر این، کمترین گسترش را در بین کارگزاران فارکس جهان مدرن دارد. با تحلیل تکنیکال پایه همراه است. بهترین چیز در مورد EUR/USD این است که خیلی بی ثبات نیست.

بنابراین، اگر معامله‌گری هستید که دوست ندارید در موقعیت ریسک بیش از حد قرار بگیرید، این ممکن است یکی از بهترین گزینه‌های شما برای معامله گری فارکس باشد. علاوه بر این، با توجه به محبوبیت آن، می توانید اطلاعات زیادی را در مورد EUR/USD به صورت آنلاین بیابید، که می تواند به شما در جلوگیری از اشتباهات قابل اجتناب کمک کند.

GBP/USD پیپ های سودآور و جهش های بزرگ احتمالی کمک زیادی به محبوبیت GBP/USD کرده است. با این حال، باید در نظر داشته باشید که سود بالاتر با ریسک بیشتری همراه است. این یک جفت ارز است که می‌توان آن را در دسته‌های فرار دسته‌بندی کرد.

با این حال، بسیاری از معامله گران فارکس ترجیح می دهند این مورد را به عنوان مورد علاقه خود برای معامله انتخاب کنند، زیرا می توانند اطلاعات تجزیه و تحلیل بازار زیادی را به صورت آنلاین برای کمک پیدا کنند.

USD/JPY این یکی دیگر از جفت ارزهای محبوب است که به طور مرتب در دنیای معاملات فارکس دیده می شود. این با اسپردهای پایین همراه است و معمولاً می توانید روند صافی را در مقایسه با جفت های دیگر دنبال کنید. همچنین پتانسیل ارائه فرصت های هیجان انگیز و سودآور را برای معامله گران دارد.

تمام عمده‌های فارکس که می‌توان یافت، به اسپردهای فشرده مجهز هستند. با این حال، به دلیل نوسانات آن، این در واقع برای GBP/USD صدق نمی کند. شاید بهتر است از جفت هایی که اسپرد بالایی دارند اجتناب کنید.

اسپرد توصیه شده توسط کارشناسان معاملاتی حدود 0-3 پیپ است. هنگامی که از 6 پیپ بیشتر شود، معاملات ممکن است بسیار گران شود، که می تواند منجر به زیان بیشتر شود.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید از هر چیزی که گسترش بالایی دارد کاملاً اجتناب کنید. بهترین راه برای معامله گری معقول و مؤثر در این زمینه، اعمال مدیریت ریسک مناسب در معاملات خود برای کمک به به حداقل رساندن خطرات معاملات است.

جفت ارزهای جزئی و عجیب و غریب فارکس

همانطور که در بالا دیدیم، جفت‌های اصلی فارکس از ارزهای پرمعامله تشکیل شده‌اند و همه شامل دلار آمریکا می‌شوند. جفت های مینور فارکس که به جفت ارز متقابل نیز معروف هستند، جفت هایی هستند که شامل دلار آمریکا نمی شوند. این جفت ها دارای اسپرد گسترده تر و نقدینگی کمتری نسبت به جفت های اصلی هستند، اما همچنان نقدینگی کافی برای معامله دارند. نمونه هایی از جفت های کوچک عبارتند از:

EUR/GBP

GBP/JPY

EUR/CHF

جفت ارزهای جزئی

سپس جفت ارزهای عجیب و غریب وجود دارد که شامل ارزهای اقتصادهای نوظهور می شود. جفت های عجیب و غریب کمترین مایع را دارند و همچنین تمایل دارند بیشترین اسپرد را داشته باشند. نمونه هایی از این جفت های عجیب و غریب عبارتند از:

USD/CLP – دلار آمریکا/پسو شیلی

EUR/RUB – یورو/روبل روسیه

GBP/SGD – پوند انگلیس/دلار سنگاپور

به جای اینکه مستقیماً به سمت بازارهای زنده بروید و سرمایه خود را در معرض خطر قرار دهید، می توانید به طور کلی از ریسک اجتناب کنید و به سادگی تمرین کنید تا زمانی که برای انتقال به معامله لایو آماده شوید. تجربه معامله گری خود را کنترل کنید.

تحلیل فنی و بنیادی جفت ارز

درست مانند هر مهارت دیگری، موفقیت در معامله نیازمند زمان و تمرین فراوان است. برای تسلط بر این مهارت، باید صبر، نظم و انضباط زیادی داشته باشید، اما بیشتر از همه باید به این صنعت علاقه داشته باشید. معامله گری موفق با داشتن یک برنامه معاملاتی شروع می شود که بر اساس تحلیل فنی یا بنیادی است.

تحلیل تکنیکال به نمودارهای قیمت یک ابزار مالی، با استفاده از شاخص‌های فنی یا اقدام قیمت برای پیش‌بینی تغییرات آتی قیمت، نگاه می‌کند.

در حالی که، تحلیل بنیادی تلاش می کند تا حرکت قیمت را بر اساس داده های کلان اقتصادی و انتشار اخبار پیش بینی کند.

بهترین زمان برای معامله گری فارکس چه زمانی است؟

وقت آن رسیده است که جلسات معاملات فارکس را به همراه جفت ارزهایی که اخیراً در مورد آنها صحبت کردم، به طور خلاصه شرح دهیم. درک جلسات معاملاتی فارکس نیز استراتژی معاملاتی شما را تقویت می کند.

4 جلسه اصلی معاملات عبارتند از:

لندن (08:00 – 17:00 GMT)

نیویورک (13:00 – 22:00 GMT)

سیدنی (22:00 – 07:00 GMT)

توکیو (00:00 – 09:00 GMT)

اگرچه بازار 24 ساعته فارکس فرصت های زیادی را برای معامله گران فردی و نهادی فراهم می کند، از آنجایی که نقدینگی و فرصتی قابل اعتماد برای ورود و خروج از معاملات در هر زمان ممکن در ساعات معاملات فارکس را تضمین می کند، هنوز هم مشکلات خود را برای معامله گران دارد. در حالی که می‌توانید هر زمان که بخواهید با ارزهای مختلف معامله کنید، نمی‌توانید موقعیت خود را برای مدت طولانی نظارت کنید.

این به این معنی است که در زمان‌های معاملات فارکس، معامله‌گران فرصت‌ها را از دست می‌دهند، یا بدتر از آن، نوسانات بازار افزایش می‌یابد که باعث می‌شود زمانی که شما در نزدیکی نیستید، نقطه مقابل یک موقعیت حرکت کند.

برای کاهش چنین ریسک‌هایی، باید بیاموزید که چه زمانی بازارها به احتمال زیاد نوسان دارند و بنابراین تصمیم بگیرید که چه زمان‌هایی برای استراتژی و سبک معاملاتی فردی آنها بهترین است.

اگر به این ساعات نگاه کنید، ممکن است متوجه شوید که الگویی وجود دارد که به طور کلی به این صورت است: با بسته شدن یک بازار عمده فارکس، بازار دیگری باز شده است. زمان های خاصی وجود دارد که در آن بازارها فعال تر هستند و زمان هایی که کمتر فعال هستند.

همه معامله گران باید سطوح مختلف فعالیت را در طول جلسات معاملاتی پیگیری کنند. در مرحله بعد، من قصد دارم به طور خلاصه در مورد این دوره ها و زمان هایی که معامله گران به طور کلی بهترین و بدترین زمان را برای معامله در نظر می گیرند، صحبت کنم.

بدترین زمان برای معامله گری در فارکس

هنگامی که نقدینگی کم وجود دارد، که معمولاً هنگام باز شدن بازارها رخ می دهد، و در حدود ساعت 12 صبح، ریسک قابل توجهی برای معاملات وجود دارد. نقدینگی پایین می تواند نوسانات بیشتری را نسبت به معامله گران در ساعات معمول معاملات ایجاد کند.

معامله گران حرفه ای توصیه نمی کنند هر زمانی از ساعت 12 تا 2 صبح وارد معاملات شوند. این دوره های پرخطر می تواند حساب شما را در معرض خطر قرار دهد.

بهترین زمان برای معامله گری در فارکس

به طور معمول، معامله‌گران حرفه‌ای سه ساعت اول یک جلسه معاملاتی اصلی را دارای بهترین حرکت، روند و اصلاح می‌دانند.در این ساعات است که به نظر می رسد معامله گران بهترین فرصت ها را پیدا می کنند.

اولین و پنج دقیقه آخر هر ساعت – همچنین می تواند نوسانات و حرکات شدید بازار را تجربه کند.

آیا می خواهید در مورد ساعات معاملات بیشتر بدانید؟ شما می توانید اطلاعات عمیق بیشتری را در مقاله کامل ما در مورد این موضوع در اینجا بیابید:

مقالات زیر ممکن است برای شما جالب باشد:

پیپ در فارکس چیست؟ 

نظر (2)

 1. Sara

  عالی بود

 2. مدیر

  ممنون از حسن نظر شما

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه