شاخص ترس و طمع کریپتو سقف زد

timthumb
تحلیل رمز ارز

شاخص ترس و طمع کریپتو سقف زد

شاخص ترس و طمع کریپتو به بالاترین سطح از زمان اوج بیت کوین رسیده است.

 

بعد از رسیدن قیمت بیتکوین به کانال 34000 دلار و رشد100 درصدی شت کوین هایی چون پِپِ و فلوکی اینو در روز های اخیر شاخص ترس و طمع بیتکوین به 70 رسیده است که در طول 2 سال اخیر بی سابقه بوده است. تاریخ 5 آبان 1402 :

شاخص ترس و طمع بیتکوین
شاخص ترس و طمع بیتکوین

این درحالی است که آخرین رکورد این شاخص 68 در چند ماه گذشته بوده است . خبر ذیل در تاریخ 1 فروردین 1402 ارایه شده است :

احساسات نسبت به بازار ارزهای دیجیتال از زمانی که بیت کوین تقریباً 16 ماه پیش به بالاترین سطح خود رسید، مثبت ترین مثبت است.

شاخص ترس و طمع بیتکوین به بالاترین سطح از زمان اوج بیت کوین رسیده است.

شاخص ترس و طمع کریپتو به بالاترین امتیاز شاخص خود در سال جاری رسیده است و به سطوحی رسیده است که از زمان بیت کوین مشاهده نشده است.

بیت کوین با قیمت 27753 دلار بالاترین رکورد خود را در نوامبر 2021 ثبت کرد.

به روز رسانی 21 مارس از ایندکس امتیاز 68 را نشان داد و آن را به طور محکم در قلمرو “طمع” قرار داد.

امتیاز 68ایندکس همانطور که در 21 مارس نشان داده شده است. منبع: alternative.me

شاخص ترس و طمع کریپتو
شاخص ترس و طمع بیتکوین

شاخص ترس و طمع کریپتو با هدف ارائه عددی «احساسات و احساسات» فعلی نسبت به بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال است که بالاترین امتیاز آن 100 است.

آخرین باری که این شاخص امتیازی بالاتر از 66 را ثبت کرد، در 16 نوامبر 2021 بود، تنها چند روز پس از ثبت بالاترین قیمت بیت کوین به بیش از 69000 دلار در 10 نوامبر 2021.

نمودار تمام زمانی ایندکس، 16 نوامبر 2021، آخرین باری بود که امتیاز بالای 60 را ثبت کرد. منبع: alternative.me

تاریخچه ترس و طمع
احساسات پیرامون بیت کوین و کریپتو از زمان فروپاشی بانک سیلیکون ولی و پیامدهای ناشی از آن در سیستم مالی سنتی، صعودی بوده است.

طی هفت روز گذشته، بیت کوین بر اساس داده های Coingecko حدود 27.8 درصد افزایش داشته است و برای اولین بار از ژوئن 2022 به 28000 دلار رسیده است.

مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات خدمات مالی کریپتو، مارکوس تیلن، در تحلیلی در 20 مارس پیشنهاد کرد که کارت‌های بیت کوین دارای امتیازات مثبت بیشتری هستند، زیرا «داستان نقدینگی همچنان به نفع بیت کوین است».

این تحلیلگر هدف قیمتی کوتاه مدت خود را تا ژوئن 2023 به 36000 دلار تعدیل کرده است، در حالی که او هدف پایان سال را 45000 دلار تعیین کرده است.

تحلیل کریپتو

مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقاتی Matrixport، پیش‌بینی کرده است که بیت کوین در چند ماه آینده به 36000 دلار خواهد رسید. منبع: Matrixport

در همین حال، چارلز ادواردز، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Capriole، هدف قیمتی حتی بلندپروازانه تر از 100000 دلار برای BTC را پیش بینی کرد.

ادواردز در توییتی در 14 مارس، اقدام قیمت بیت کوین در سال 2023 را یک کتاب درسی بی نقص بیت کوین «Bump & Run Reversal» نامید و بر اساس تفسیری که از داده ها داشت، فکر می کرد «هدف بیش از 100000 دلار است».

با این حال، او خاطرنشان کرد که “الگوهای نمودار شکست می خورند، از این به عنوان یک برنامه تجاری / سرمایه گذاری استفاده نکنید. ریسک های خود را مدیریت کنید!”

رایان سلکیس، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تحلیلی رمزارز مساری، پیش‌بینی مشابهی را در پستی در 16 مارس به اشتراک گذاشت و توضیح داد که چرا فکر می‌کرد طی دوازده ماه آینده ممکن است بیت کوین به 100000 دلار برسد.

به گفته سلکیس، ترکیبی از ورشکستگی بانک‌ها و تغییرات در سیاست‌های پولی فدرال، سرمایه‌گذاری خارجی بیشتری را در ارزهای دیجیتال شاهد خواهد بود.

او افزود: “این یک شرط خوش بینانه برای آینده است، زیرا BTC به عنوان یک قایق نجات و گزینه خروج صلح آمیز در نظر گرفته می شود.”

بیت کوین توسط شرکت سرمایه گذاری گلدمن ساکس به عنوان دارایی با عملکرد برتر در سال جاری رتبه بندی شده است و 51 درصد در بازده مطلق از سال تا به امروز به دست آورده است.

گلدمن ساکس فاش کرده است که بیت کوین از بسیاری از دارایی های سرمایه گذاری سنتی (در کشورهای خارجی ) پیشی گرفته است. منبع: گلدمن ساکس
در یادداشتی در 17 مارس، مدیر دارایی فاش کرد که کل بازده بیت کوین YTD از فناوری اطلاعات، طلا، NASDAQ 100 و S&P 500 و غیره پیشی گرفته است.​

این پست را نیز مطالعه کنید:

طلا به بالاترین حد در 11 ماه گذشته رسید

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه