آیا در زمان انتشار اخبار فارکس معامله بکنیم یا خیر؟

درز اخبار در زمان انتشار
تحلیل بنیادین

آیا در زمان انتشار اخبار فارکس معامله بکنیم یا خیر؟

آیا در زمان انتشار اخبار فارکس معامله بکنیم یا خیر؟

شاید از برخی معامله گران فارکس شنیده باشید که هیچ وقت در زمان آیا در زمان انتشار اخبار فارکس معامله نکنید!!. البته تا حدودی این توصیه صحیح است زیرا اگر خبر خیلی مهم باشه احتمال داره با چند ثانیه تاخیر عدد شاخص در سایت مورد نظر (مثل فارکس فکتوری یا اسنوستینگ و…) بارگذاری بشود. بخشی از این تاخیر به دلیل فاصله ما با سرور های بارگذاری خبر ( فدرال رزرو ) است و برخی دیگر مربوط به سرعت اینترنت و …

همین کندی بارگذاری منجر به این می شود که شما از معامله کردن جا بمانید و حتی با مشاهده آنی یک کندل بزرگ سبز یا قرمز به یه چشم بهم زدن کال مارجین شوید. البته این را هم بگم که معامله گران بزرگ به صورت دستی معامله نمی کنند و معاملات خودکار این کار را انجام خواهند داد. پس شما با کامپیوتر ها رقابت می کنید.

اگر همین سوال را از بروکر بپرسید، حتما با عکس این توصیه روبرو می شوید که خیلی از معامله گران ما در تایم خبر معامله می کنند. این هم واقعیت دارد و افرادی که خوب مسیر بازار را تشخص می دهند و یا به سرورها نزدیک هستند و با استفاده از معاملات خودکار ترید می کنند در کسری از ثانیه با تحلیل خبر وارد معامله می شوند و سود خود را می برند.

مطالب ذیل کمی دید ما را نسبت به این مساله بازتر می کند. پس با ما همراه باشید.

داشتن اولویت دسترسی به اطلاعات

برد یا باخت در بازارهای مالی به اطلاعات متکی است. فعالان بازار که ابتدا به بهترین اطلاعات دسترسی دارند، کسانی هستند که در نهایت برنده می شوند.

آن دسته از معامله‌گران و سرمایه‌گذارانی که اطلاعات را به سریع‌ترین روش دریافت می‌کنند – اغلب به این دلیل که توانایی پرداخت هزینه برای دسترسی سریع به اطلاعات را دارند – می‌توانند قبل از بقیه بازار بر اساس آن اطلاعات عمل کنند، که بخشی بسیار بحث برانگیز از اچ.اف.تی است.

برخی از کارشناسان این جبهه را در حال اجرا می نامند، در حالی که آن دسته از فعالان بازار که از اچ.اف.تی دفاع می کنند می­ گویند که همه به ابزارهای مشابه دسترسی دارند تا زمانی که مایل به پرداخت برای آن­ها باشند.

——————————————————————————–

اگر با اچ اف تی . یا معامله گران با تواتر بالا  آسنا نیستید مقاله دیل را مطالعه کنید:

بازار غیر شفاف (Dark pool) و معاملات با فرکانس بالا (HFT ) چیست؟بخش1

——————————————————————————-

دسترسی به اطلاعات زودتر از برخی دیگر از فعالان بازار، فرصت و وسوسه ای را برای ارتکاب به پیشروی ایجاد می کند. نیاز به دریافت اطلاعات باکیفیت، دقیق و نیاز به دریافت سریع آن، خود صنعت ایجاد کرده است.

بزرگترین مشتریان ارائه دهندگان اطلاعات با سرعت بالا، معامله گران با تواتر بالا هستند. اطلاعاتی که آن ها دریافت می کنند در میلی ثانیه تجزیه و تحلیل می شوند و سپس تصمیمات معاملاتی بر اساس یک الگوریتم اساسی گرفته می شود که بلافاصله معامله را انجام می دهد.

دسترسی سریع به اطلاعات سهام به هم‌مکانی متکی است – اصطلاحی که برای توصیف قرار دادن سرورهای خود یک شرکت به صورت فیزیکی تا حد امکان به سرورهای صرافی‌ها استفاده می‌شود.

خدمات هم‌محلی، درآمدزایی عالی برای بورس‌هایی فراهم می‌کند که با افزایش رقابت از سوی دارک پول ها برای حجم معاملات و همچنین با افزایش فشار بر کارمزد مواجه هستند.

بنابراین، اساساً معامله‌گران، بانک‌ها و کارگزاران با تواتر بالا پول کافی می‌پردازند و سریع‌تر از سایرین در بازار سفر می‌کنند، که به آن ها مزیت آشکاری می‌دهد. خوب، بله، اما در بازار ایالات متحده کمی پیچیده تر می شود.

تغذیه سریع داده های خبری

انتشار اخبار مالی، به‌ویژه شاخص‌های اقتصادی، هشدارهای سود و نتایج شرکت‌ها، می‌توانند تأثیر فوری و ناگهانی بر بازارها و سهامی که داده‌ها به آن ها مربوط می‌شوند، داشته باشند.

این امر به ویژه زمانی مشهود است که انتشار خبری با انتظارات بازار متفاوت باشد یا برای بازارها غافلگیر کننده باشد. دریافت این اطلاعات در ابتدا و توانایی عمل بر روی آن قبل از دیگران، نوعی از جلو دویدن است و می تواند بسیار سودآور باشد.

آیا در زمان انتشار اخبار فارکس معامله بکنیم یا خیر؟

 

ارائه دهندگان خدمات خبری همچنین برای کسانی که البته می توانند هزینه کنند، دسترسی کمی سریعتر به اخبار را نسبت به دیگران ارائه می دهند. آن ها ممکن است در واقع این سرویس را بفروشند تا یک گزارش خبری مهم چند میلی ثانیه سریعتر از بازار واقعی برای مشترکین خاص منتشر شود.

چند میلی ثانیه نیز ممکن است چند هفته با فناوری مدرن به نظر برسد. فروش دسترسی به اخبار بالقوه تأثیرگذار بر بازار قبل از انتشار آن در کل بازار یک سیستم بحث برانگیز است. برای اینکه یک بازار منصفانه عمل کند، اخبار تاثیرگذار بر قیمت باید به طور همزمان در دسترس همه باشد.

به همین دلیل است که رگولاتورها ممکن است قوانین و رویه‌هایی را برای محدود کردن هر گونه عملی که به عنوان شروعی برای آن دسته از فعالان بازار که برای اولین دسترسی به داده‌های خبری هزینه می‌کنند، ارائه دهند.

انتشار اخبار به گونه‌ای است که الگوریتم معامله‌گر یا سرمایه‌گذار می‌تواند اخبار را بخواند، کلمات کلیدی و اعداد را انتخاب کند، تجزیه و تحلیل کند و تصمیم معاملاتی بگیرد.

درز کردن اخبار

گزارش های خبری ممکن است به بیرون درز کند، و برخی شواهد نشان می دهد که واقعاً اتفاق می افتد. اخبار فاش شده اطلاعات ارزشمندی هستند زیرا اخبار و داده ها بر بازارها تأثیر می گذارد. این امر به ویژه زمانی مشهود بوده است که انتشار اخبار برخلاف اجماع عمومی باشد، زیرا چنین گزارش‌های خبری تقریباً همیشه قیمت‌ها را تغییر می‌دهند.

دسترسی به اطلاعات خبری فاش شده امکان اجرای مقدماتی را فراهم می کند زیرا اطلاعات هنوز در مالکیت عمومی نیست. یک معامله گر با دسترسی به اطلاعات درز کرده می تواند تاثیر قیمت اخبار را تجزیه و تحلیل کند و سپس بر اساس تجزیه و تحلیل معامله انجام دهد.

دو نوع نشتی وجود دارد که بسیار متفاوت از یکدیگر هستند:

 • دقایقی قبل از انتشار رسمی اتفاق می افتد: تغییرات قیمتی که دقایقی قبل از انتشار رسمی اتفاق می افتد، در زمانی رخ می دهد که به عنوان زمان قفل شناخته می شود. زمان قفل به دوره قبل از انتشار رسمی اطلاق می شود که به خبرنگاران تایید شده اطلاعات داده می شود تا بتوانند خبر خود را برای انتشار دقیقاً همزمان با انتشار گزارش ثبت کنند.
 • تقریباً بلافاصله (اکنون در عرض نانوثانیه) پس از انتشار اتفاق می‌افتد: تغییرات قیمتی که در چند نانوثانیه پس از انتشار رسمی اتفاق می‌افتد، ممکن است در ابتدا فقط مربوط به رایانه‌های فوق سریعی باشد که قادر به تصمیم‌گیری سریع هستند. اگرچه این تا حدی درست است، یک معمای کوچک جالب در بازی وجود دارد. اطلاعات هنوز برای سفر از یک مکان به مکان دیگر به زمان نیاز دارد، اما گاهی اوقات قیمت ها سریعتر از آن چیزی است که اطلاعات می تواند سفر کند – حداقل جالب است.

این بخش‌ها این دو فرم را با عمق بیشتری بررسی می‌کنند تا به شما کمک کند بفهمید چگونه می‌توانند بر دویدن جلو تأثیر بگذارند.

قفل شدن خبر

سازمان ها قبل از انتشار گزارش‌ها برای عموم، داده‌ها و گزارش‌های خود را در اختیار خبرنگاران قرار می‌دهند تا خبرنگاران فرصتی برای خواندن گزارش‌ها یا آمار داشته باشند و سپس اخبار خود را تهیه کنند.

انجام این کار باعث می شود که اخبار برای خواننده دوستانه تر شود و کیفیت گزارش بهبود یابد. آن ها معمولاً این کار را حدود 10 تا 30 دقیقه قبل از انتشار عمومی خبر انجام می دهند که به آن زمان قفل می گویند.

سازمان های مختلف قوانین متفاوتی برای رویه های قفل کردن خود دارند. یک روش رایج این است که خبرنگاران در یک اتاق گرد هم بیایند، استفاده از تلفن همراه را ممنوع کنند و اینترنت را قطع کنند.

مطالعه خوب و بد فاش شدن اخبار را نشان می دهد

مطالعات شواهدی را ارائه کرده اند که نشان می دهد نشت اخبار اتفاق می افتد. در سال 2014، تیمی از دانشگاهیان از دانشگاه مدیریت سنگاپور شواهدی پیدا کردند که نشان می‌دهد در برخی موارد قیمت‌ها در طول دوره قفل قبل از انتشار رسمی تغییر می‌کنند. این مطالعه با نام “آیا می توان اطلاعات را قفل کرد؟” معاملات آگاهانه قبل از اعلامیه‌های اخبار کلان، توسط جنارو برنیل، جیانفنگ هو و یوهوا تانگ، انتشار داده‌های اقتصادی آژانس‌های دولتی و حرکت‌های بازار در طول دوره قفل را تحلیل کردند. داده ها قانع کننده است و دوره 1997 تا 2013 را پوشش می دهد.

داده های مورد تجزیه و تحلیل شامل موارد زیر بود:

–     اعلام نرخ هدف وجوه فدرال از سوی فدرال رزرو

–   حقوق و دستمزد غیرکشاورزی

–    شاخص قیمت مصرف کننده از وزارت کار ایالات متحده

–     تولید ناخالص داخلی توسط دفتر تحلیل اقتصادی

این مطالعه حرکات قرارداد آتی ای.مینی را که یک قرارداد آتی مایع و رایج است بر اساس شاخص اس اند پی 500 مقایسه کرد. آن ها دریافتند که وقتی نوبت به اعلام فدرال رزرو رسید، قیمت  ای.مینی در واقع در طول دوره قفل حرکت کرد، زمانی که اخبار منتشر شده با اتفاق نظر متفاوت بود.

دسترسی به اطلاعات قبل از انتشار ارزشمند است. به هر حال، اگر گزارش خبری با پیش‌بینی‌های اجماع متفاوت باشد، می‌تواند بازارها را به طور ناگهانی به حرکت درآورد، بنابراین تقاضای زیادی برای این اطلاعات وجود دارد. در جایی که می توان به سود مالی دست یافت، وسوسه برای اعمال شرورانه وجود دارد.

در انتشار(دقیقاً زمان انتشار) چکار کنیم؟

درز اخبار نیز بلافاصله پس از انتشار – در عرض نانوثانیه – اتفاق می‌افتد و برنده تمام مسابقه را می‌برد. کسانی که سریع‌ترین معاملات خود را انجام می‌دهند برنده هستند و هر خبری که اثر قیمتی داشته باشد بلافاصله پس از انتشار خبر قیمت‌گذاری می‌شود.

 

درز اخبار نیز بلافاصله پس از انتشار

هنگامی که یک معامله­ گر به خوراک اخبار مستقیم دسترسی داشته باشد،  هیچ فرصتی برای هیچ سرمایه گذار یا معامله گری که به صورت دستی عمل می کند، بر اساس آن اخبار وجود ندارد.

 

برای محافظت از خود، سعی نکنید پیرامون انتشار داده های اقتصادی معامله کنید. حرکات به قدری سریع هستند و رقابت برای اول شدن آنقدر شدید است که شانس موفقیت، حتی برای کسانی که برنامه نویسی الگوریتمی مشترک و سریع دارند، ناچیز است.

 

اگر یک سرمایه گذار خصوصی فردی هستید، شانسی برای شما وجود ندارد. خیلی بهتر است که انتشار اخبار را در زمان خود تجزیه و تحلیل کنید، تصمیم بگیرید و تنها پس از آن وارد معامله شوید. در این زمان هر اثر اچ.اف.تی در بازار پایه قیمت گذاری شده است.

درز اخبار در زمان انتشار

جنجال در مورد انتشار اخبار و اچ.اف.تی در سال 2013 شروع شد، زمانی که کارشناسان بازار متوجه شدند که بازارها در موقعیت های جغرافیایی مختلف دقیقاً در همان زمان به اعلامیه فدرال رزرو واکنش نشان می دهند. در این مورد، موقعیت‌های جغرافیایی مورد بحث واشنگتن، دی سی، جایی که اخبار منتشر می‌شود، و نیویورک و شیکاگو، جایی که معامله گری ابزارهای تحت تأثیر انتشار انجام می‌شود، بود.

این ممکن است در ابتدا چندان عجیب به نظر نرسد، اما اگر از منظر تواتر بالا به آن نگاه کنید بسیار مهم است. این خبر در واشنگتن دی سی منتشر می شود و رسیدن اطلاعات به نیویورک و شیکاگو چند میلی ثانیه طول می کشد.

در دوره قفل به دفترچه سفارش توجه کنید. هر گونه عدم تعادل می تواند نشانگر جهت حرکت در زمان انتشار داده های خبری باشد.​

 

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه