سطح لیکویید چیست؟ ( liquidation level  )

liquidation level
فارکس

سطح لیکویید چیست؟ ( liquidation level  )

سطح لیکویید چیست؟ ( liquidation level  )

لیکویید، که معمولاً به صورت درصد بیان می شود، نقطه ای است که در صورت رسیدن به آن، بسته شدن خودکار پوزیشن های موجود آغاز می شود. این یک ویژگی امنیتی است که برای جلوگیری از متحمل شدن ضررهای قابل توجه به سرمایه گذاران فراتر از یک نقطه مشخص ایجاد شده است و معمولاً توسط معامله گر یا شرکت کارگزاری از قبل تعیین می شود.

 

اقلام کلیدی

سطح لیکویید، که معمولاً به صورت درصد بیان می شود، نقطه ای است که در صورت رسیدن به آن، بسته شدن خودکار پوزیشن های موجود را آغاز می کند.

سطح لیکویید معمولاً توسط معامله گر یا شرکت کارگزاری از پیش تعیین می شود.

سطوح لیکویید معمولاً با حساب‌های مارجین مرتبط است.

سطح لیکویید یک ویژگی امنیتی یا ایمن است که برای محافظت از معامله گران و فروشندگان از متحمل شدن زیان های قابل توجه فراتر از یک نقطه مشخص ایجاد شده است.

لیکویید چیست؟

درک سطح لیکویید

در بازار ارز، سطح لیکویید، سطح از پیش تعیین شده ای است که معمولاً به عنوان مارجین فراخوان شناخته می شود، که در آن فرآیند لیکویید به طور خودکار آغاز می شود. این ارزش بر اساس مقدار مشخصی از وجوه در حساب مارجین معامله‌گر است که در زیر آن لیکویید پوزیشن‌های معامله‌گر آغاز شده و با نرخ‌های رایج بازار اجرا می‌شود.

به طور معمول، سطح لیکویید به صورت درصدی از دارایی ها در حساب مارجین  معامله گر بیان می شود. اگر پوزیشن های معامله گر فارکس بر خلاف آنها باشد، حساب آنها در نهایت به سطح لیکویید می رسد، مگر اینکه معامله گر وجوه اضافی تزریق کند. نام دیگر سطح لیکویید، مارجین لیکویید است. این نوع فروش اجباری پوزیشن ها برای برآورده کردن الزامات مارجین، نیازی به تایید مشتری ندارد.

اکثر معامله گران فارکس با مارجین خرید می کنند، که عمل قرض گرفتن پول برای خرید اوراق بهادار است. خریدار تنها درصدی از ارزش اوراق بهادار خریداری شده را پرداخت می کند و مابقی را از بانک یا کارگزار وام می گیرد. کارگزار به عنوان وام دهنده عمل می کند و دارایی ها، معمولاً پول نقد، در حساب معامله گر به عنوان وثیقه عمل می کند. بر اساس اعتبار فرد و سایر عوامل، کارگزار حداقل یا حاشیه اولیه و الزامات حاشیه نگهداری را تعیین می کند که قبل از اینکه معامله گر بتواند خرید با مارجین را آغاز کند، باید برآورده شود.

مارجین نگهداری (Maintenance Margin ) به حداقل مقدار پولی اشاره دارد که باید قبل از اینکه کارگزار سرمایه گذار را وادار به واریز پول بیشتر کند در حساب موجود باشد.

با حساب های نقدی، یک کارگزار همان توانایی برای لیکویید ندارد، مگر اینکه به دلیل یک عامل خارجی مانند ورشکستگی شخصی باشد. از سوی دیگر، یک حساب مارجین  به سرمایه گذاران اجازه می دهد که تا درصد پیشنهادی کارگزار از قیمت خرید اوراق بهادار وام بگیرند. با این حال، مقدار دقیق مارجین بسته به امنیت متفاوت است. یکی از الزامات معمول یک حساب مارجین این است که مشتری حداقل 25٪ از پول خود را از کل ارزش بازار پوزیشن(ها) در هر نقطه معین حفظ کند.

سطح لیکوید چیست؟

سطح لیکویید به عنوان یک ابزار حفاظتی

سطح لیکویید یک ویژگی امنیتی یا ایمن است که برای محافظت از معامله گران و فروشندگان از متحمل شدن زیان های قابل توجه فراتر از یک نقطه مشخص ایجاد شده است. هنگامی که سرمایه حساب معامله گر فارکس به سطح لیکویید می رسد، تمام موقعیت های نگهداری شده توسط معامله گر به طور خودکار با بهترین نرخ موجود بسته می شود. سطوحی که می‌توانند این عمل را آغاز کنند، بسته به کارگزار یا فروشنده‌ای که معامله‌گر حساب خود را با آن نگه می‌دارد، متفاوت است.

معاملات فارکس به شدت از اهرم استفاده می کند. سرمایه گذاری اولیه که به عنوان مارجین شناخته می شود، برای دسترسی به بازار ارز خارجی مورد نیاز است. وقتی قیمت‌ها تغییر می‌کنند، فراخوان‌های مارجین سرمایه‌گذار را مجبور می‌کند تا برخی یا همه موقعیت‌های باز را نقد کند یا وجوه بیشتری را به حساب خود اضافه کند تا نیازهای مارجین را پوشش دهد. در زمان نوسانات شدید بازار، نوسانات گسترده در قیمت می تواند منجر به توالی سریع مارجین شود که احتمال زیان قابل توجهی را ارائه می دهد.

هنگامی که یک دیلر به نمایندگی از یک معامله گر فعالیت های معامله گری را انجام می دهد، دیلر ریسک این ضررهای احتمالی را به عهده می گیرد. بنابراین، دیلر فارکس که برای یک معامله گر حساب دارد، این مسئولیت را بر عهده می گیرد که پوریشن های معامله گر ضرر می کند. ریسک دیگری که برای دیلر وجود دارد این است که معامله گر نمی تواند وجوه قرض گرفته شده برای شروع معاملات فارکس را بازپرداخت کند.

(دیلر شرکت کننده ای است که در بازار برای جذب موجودی اشخاص حقیقی و شرکت ها عملیات تجاری انجام می‌دهد.)

به این ترتیب، یک سطح لیکویید نام‌گذاری شده، که معامله‌گر هنگام باز کردن حساب خود با آن موافقت می‌کند، حداقل مارجین مورد نیاز را تعیین می‌کند. این نیاز حاشیه، که به صورت درصد بیان می‌شود، همان چیزی است که دلال فارکس قبل از لیکویید خودکار دارایی‌های معامله‌گر تحمل می‌کند تا از احتمال نکول جلوگیری کند. این اقدام به عنوان یک اقدام محافظتی عمل می کند که به دلال اطمینان می دهد که قرار گرفتن در مواجهه با ضررهای خود را کاهش داده است.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه