ETF بیت کوین چیست؟ مزایا و معایب ETF بیتکوین

ETF بیت کوین چیست؟
رمز ارز

ETF بیت کوین چیست؟ مزایا و معایب ETF بیتکوین

ETF بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین ETF صندوق‌های قابل معامله در مبادلات هستند که ارزش بیت‌کوین را دنبال می‌کنند و به جای صرافی‌های ارزهای دیجیتال، در مبادلات سنتی بازار معامله می‌کنند. آنها به سرمایه گذاران اجازه می دهند تا در بیت کوین سرمایه گذاری کنند بدون اینکه نیازی به استفاده از صرافی ارزهای دیجیتال داشته باشند و در عین حال اهرمی برای قیمت آن ایجاد کنند.

ETF های بیت کوین چگونه کار می کنند؟

ETF (صندوق قابل معامله در بورس) یک صندوق سرمایه گذاری است که قیمت یک دارایی یا شاخص پایه را دنبال می کند. امروزه، ETF برای چندین دارایی و صنعت، از کالاها گرفته تا ارزها، در دسترس است.

یک ETF بیت کوین نیز به همین صورت عمل می کند – قیمت یک سهم از صندوق قابل معامله در بورس با قیمت بیت کوین در نوسان است. اگر ارزش بیت کوین افزایش یابد، ETF نیز افزایش می یابد و بالعکس. اما به جای معامله در صرافی ارزهای دیجیتال، ETF در یک صرافی بازار مانند NYSE یا TSX معامله می کند.

مزایای ETF بیت کوین

راحتی

سرمایه گذاری در ETF بیت کوین باعث می شود بدون نیاز به یادگیری نحوه کار بیت کوین ، ورود به سیستم مبادله رمزنگاری ، و خطرات داشتن بیت کوین ، به قیمت بیت کوین بپردازد. به عنوان مثال، بیت کوین ها در یک کیف پول نگهداری می شوند و اگر سرمایه گذار رمز عبور کیف پول را گم کند، بیت کوین او برای همیشه از دست می رود. ETF بیت کوین فرآیند سرمایه گذاری در بیت کوین را ساده می کند.

تنوع بخشی

یک ETF می تواند بیش از یک دارایی را در خود جای دهد. به عنوان مثال، یک ETF بیت کوین می تواند شامل بیت کوین، سهام اپل، سهام فیس بوک و موارد دیگر باشد که به سرمایه گذاران فرصت کاهش ریسک و تنوع بخشیدن به سبد خود را می دهد. به همین ترتیب ، با تجارت در مبادله تنظیم شده در بازار ، یک بیت کوین ETF این فرصت را برای سرمایه گذاران فراهم می کند تا اوراق بهادار سهام موجود خود را متنوع کنند.

بهره وری مالیاتی

با توجه به اینکه بیت کوین کنترل نشده و غیرمتمرکز است ، اکثر پناهگاه های مالیاتی و صندوق های بازنشستگی امکان خرید بیت کوین را ندارند. از سوی دیگر، تجارت بیت کوین ETF در صرافی های سنتی احتمالاً توسط SEC تنظیم می شود و برای بهره وری مالیاتی واجد شرایط است.

معایب ETF بیت کوین

هزینه های مدیریت

ETF ها معمولاً برای راحتی که ارائه می دهند، هزینه های مدیریتی را دریافت می کنند. بنابراین، داشتن مقدار قابل توجهی از سهام در ETF بیت کوین می تواند در طول زمان منجر به هزینه های مدیریتی بالایی شود.

عدم دقت ETF

در حالی که ETF ها قیمت یک دارایی اساسی را ردیابی می کنند، آنها همچنین می توانند دارایی های متعددی برای تنوع بخشیدن به سبد سهام داشته باشند. با این حال ، این نشان می دهد که افزایش 50 درصدی در قیمت بیت کوین ممکن است به دلیل داشتن سایر منابع دیگر ، در ارزش صندوق مبادله ای منعکس نشود. بنابراین، در حالی که یک ETF اهرمی برای قیمت بیت کوین فراهم می کند، ممکن است ردیاب دقیق قیمت بیت کوین باشد یا نباشد.

محدودیت های معاملات ارزهای دیجیتال

بیت کوین را می توان با سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، لایت کوین، XRP و غیره معامله کرد. یک ETF بیت کوین واجد شرایط معامله با سایر ارزهای دیجیتال نیست، زیرا یک ارز دیجیتال نیست بلکه صرفاً یک صندوق سرمایه گذاری است که قیمت بیت کوین را ردیابی می کند.

عدم مالکیت بیت کوین

بیت کوین به عنوان پوششی در برابر بانک های مرکزی، ارزهای فیات و سهام عمل می کند. بیت کوین با مستقل بودن از بانک های مرکزی راهی برای کاهش ریسک های مرتبط با سیستم مالی فراهم می کند. بیت کوین همچنین با ارائه حریم خصوصی از طریق بلاک چین بیت کوین از کاربران و سرمایه گذاران محافظت می کند. ETF بیت کوین توسط دولت تنظیم می شود و این مزایا را حذف می کند.

آیا ETF های بیت کوین وجود دارند؟

بله، ETF های بیت کوین با محبوبیت فضای ارزهای دیجیتال رایج تر می شوند. یکی از نمونه های ETF بیت کوین، ETF استراتژی بیت کوین ProShares است که در NYSEArca معامله می شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) چندین پیشنهاد دیگر برای ETF بیت کوین را به این دلیل که بازار تنظیم نشده است، مسدود کرده است.

بیشتر ETF های بیت کوین از معاملات آتی برای تقلید از عملکرد ارز دیجیتال استفاده می کنند. راه دیگر برای قرار گرفتن در معرض بیت کوین بدون خرید واقعی آن، سرمایه گذاری در شرکت های ارز دیجیتال و بلاک چین است که اهرمی را برای بازار ارز دیجیتال فراهم می کنند.

ETF بیت کوین چیست؟

ETF آتی بیت کوین چیست؟

صندوق‌های معاملات آتی بیت‌کوین (ETF) مجموعه‌ای از دارایی‌های مرتبط با بیت کوین هستند که در صرافی‌های سنتی توسط کارگزاری‌ها ارائه می‌شوند تا به عنوان ETF معامله شوند. هدف پشت این ETF ها این است که خرده فروشان و سایر سرمایه گذاران را در معرض دید ارزهای رمزپایه قرار دهند بدون اینکه نیازی به مالکیت آنها داشته باشند.

ETF های آتی بیت کوین

ETF آتی بیت کوین یک صندوق قابل معامله در بورس است که از دارایی های مرتبط با قیمت بیت کوین تشکیل شده است. آنها در یک صرافی سنتی به جای صرافی ارزهای دیجیتال معامله می شوند.

در حال حاضر، دارایی های اساسی در ETFهای آتی بیت کوین، قراردادهای آتی بیت کوین هستند. اینها در بورس کالای شیکاگو معامله می شوند. قرارداد آتی یک قرارداد استاندارد است که در آن دو طرف توافق می کنند که مقدار مشخصی از دارایی را در یک روز خاص با قیمتی خاص مبادله کنند.

این ETF ها با خرید قراردادهای آتی از گروه CME و جمع کردن آنها در یک صندوق ایجاد می شوند. در مرحله بعد، شرکت این صندوق را به سرمایه گذارانی ارائه می دهد که می توانند آن را در بورس خریداری کنند. سپس قراردادهای آتی در صندوق به طور فعال مدیریت می شود.

تفاوت بین ETF آتی بیت کوین و ETF بیت کوین چیست؟

ETFهای آتی بیت کوین با هدف ردیابی تغییرات قیمت بیت کوین از طریق خرید و فروش قراردادهای مشتقه است. در مقابل، یک ETF بیت کوین به طور مستقیم بیت کوین را در سبد خود نگه می دارد.

آیا سرمایه گذاری در ETFهای آتی بیت کوین ریسک دارد؟

بله، بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده دارایی های بسیار سوداگرانه هستند و تمایل به نوسانات قابل توجه قیمت دارند. این می تواند سرمایه گذاری در این ETF ها را مخاطره آمیز کند و قیمت آنها را مستعد نوسانات بزرگ کند.

آیا سرمایه گذاری در ETFهای آتی بیت کوین معایبی دارد؟

ETFهای آتی بیت‌کوین می‌توانند قرار گرفتن در معرض ارزهای دیجیتال را برای سرمایه‌گذاران روزمره آسان‌تر کنند، اما مانند همه ETF‌ها، نسبت هزینه را دریافت می‌کنند. ممکن است بتوانید با خرید مستقیم بیت کوین با کارمزدهای کمتری سرمایه گذاری کنید.

آیا بیت کوین تحت نظارت است؟

تنظیم بیت کوین موضوعی مبهم است. سطح مقررات از کشوری به کشور دیگر و حتی از یک ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. IRS تمایل دارد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی تلقی کند در حالی که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) آن را به عنوان یک کالا در نظر می گیرد. ETFهای آتی بیت کوین توسط CFTC تنظیم می شوند.​

رمز ارز

شبکه پالیگان، شبکه بلاکچینی مقیاس‌پذیر و سازگار با اتریوم

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه