قیمت نفت در هفته جاری 5 درصد کاهش یافت.

قیمت نفت در هفته جاری 5 درصد کاهش یافت.
تحلیل کامودیتی ها

قیمت نفت در هفته جاری 5 درصد کاهش یافت.

قیمت نفت در هفته جاری 5 درصد کاهش یافت.

منبع : investing.com
17 فوریه 2023 ساعت 02:08 عصر

پس از سرپیچی از تولید نفت خام که در ابتدا توسط دولت ایالات متحده گزارش شده بود و به دنبال چیزی بود که آنها معتقد بودند تقاضای چین در حال افزایش است، بازار در نهایت به چیزی بزرگتر تسلیم شد: داده های بی وقفه در مورد تورم خزنده، همراه با درخواست برای نرخ مناسب بهره

اد مویا، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA، گفت: «به دلیل عرضه فراوان و با بازگشت نگرانی‌های رشد جهانی، قیمت نفت در حال کاهش است. نفت شاهد فشار فروش ثابتی است و آزمون واقعی این است که قیمت ها به زیر سطح 72 دلار در هر بشکه برسد.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت یا WTI معامله شده در نیویورک در ماه مارس 2.22 دلار یا 2.8 درصد کاهش یافت و تا ساعت 14:00 ET (19:00 GMT) به 76.27 دلار رسید. پایین ترین قیمت جلسه WTI با 75.08 دلار، تقریباً به پایین ترین سطح دو هفته ای خود رسید. در هفته، شاخص نفت خام آمریکا نزدیک به 5 درصد کاهش داشت.

نفت برنت معامله شده در لندن برای تحویل در ماه مارس 2.16 دلار یا 2.5 درصد کاهش یافت و به 82.98 دلار رسید. پایین ترین قیمت روزانه برنت 81.81 دلار بود که پایین ترین سطح از 6 فوریه بود. در هفته، شاخص جهانی نفت خام 4 درصد کاهش داشت.

قیمت نفت در هفته جاری 5 درصد کاهش یافت.

جان کیلداف، شریک در صندوق تامین انرژی نیویورک Again Capital می‌گوید: «باید به یاد داشته باشیم که اقتصاد بر همه چیز پیروز می‌شود و اکنون یک تهدید مجدد از طریق تورم برای آن وجود دارد. قیمت نفت تا حد زیادی به تورم اصلی می‌افزاید. اگر تقاضای متناسبی وجود داشته باشد، می‌توانیم استثنا قائل شویم که قیمت‌های نفت بالاتر باشد، اما نه زمانی که تعداد زیادی عرضه وجود دارد.»

کیلداف با اشاره به افزایش 16.3 میلیون بشکه ای موجودی نفت خام که در روز چهارشنبه توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده یا EIA گزارش شد، گفت: «بنابراین، پس از آن ساخت بزرگ، سرانجام آن طور که باید از بازار نفت خارج می شود.

این ساخت چهارمین مورد از بزرگ‌ترین مورد استناد EIA در تاریخ گزارش‌های عرضه/تقاضای نفت در ایالات متحده بود. این پس از افزایش 2.4 میلیون بشکه ای در هفته گذشته و هشتمین هفته متوالی افزایش ذخایر نفتی بود که نزدیک به 51 میلیون بشکه به عرضه اضافه کرده است.

معامله‌گران اکثر دارایی‌های پرریسک – به‌جز احتمالاً دارایی‌های نفتی – در تمام هفته پس از اینکه نشان‌دهنده تورم سرسختانه بالاتر علی‌رغم یک سال افزایش نرخ‌ها توسط فدرال رزرو بودند،  نگران شدند.

وزارت کار روز پنجشنبه گزارش داد که قیمت های عمده فروشی ایالات متحده، یکی از عوامل کلیدی تعیین کننده تورم، در ژانویه بیشترین افزایش را در هفت ماه گذشته داشته است.

این پس از گزارش روز سه‌شنبه در مورد قیمت‌های مصرف‌کننده از سوی این وزارتخانه بود که دوباره تورم بیش از حد تصور را پیشنهاد کرد.

از زمانی که داده های به روز شده در مورد تورم ظاهر شد، مقامات فدرال رزرو برای یک دوره طولانی از نرخ های بهره بالا، از جمله بازگشت به افزایش 50 واحدی در ماه مارس، می گویند که تورم خزنده، کوانتومی 25 واحدی را ایجاد می کند که بانک مرکزی آن را تشکیل می دهد. توافق در این ماه غیر قابل دفاع است.

میشل بومن، رئیس فدرال رزرو روز جمعه گفت: ما باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهیم تا زمانی که شاهد پیشرفت بیشتری باشیم. تورم هنوز خیلی بالاست. حدس شما در مورد اتفاقات بعدی در اقتصاد به اندازه من خوب است.»

تام بارکین، رئیس فدرال رزرو ریچموند نیز با این موضوع موافق بود و گفت که کنترل تورم مستلزم افزایش بیشتر نرخ است. او افزود: “چند؟، باید ببینیم.”

اظهارات بومن و بارکین در پی هشدارهای بیشتر در اوایل هفته از سوی دیگر مقامات بانک مرکزی بود.

لورتا مستر، رئیس فدرال رزرو کلیولند، روز پنجشنبه گفت که نرخ بهره آمریکا باید به بالای 5 درصد برسد و برای کاهش معنی دار تورم در مدت زمان طولانی، باقی بماند.

جیمز بولارد، رئیس فدرال رزرو سنت لوئیس، که اغلب به‌عنوان جنگ‌طلب‌ترین مقام بانک مرکزی شناخته می‌شود، نیز روز پنج‌شنبه گفت که طرفدار کاهش مقدار افزایش نرخ‌ها نبوده است .

بولارد افزود که از افزایش 50 واحدی در تصمیم بعدی فدرال رزرو در 22 مارس، پس از افزایش 25 واحدی در 1 فوریه حمایت خواهد کرد.

سامرز، وزیر خزانه داری سابق، در جمع بندی لفاظی های فدرال رزرو، گفت این خطر وجود دارد که “فدرال رزرو خیلی خیلی سخت ترمز کند.”

سامرز افزود: “گسترش فشارهای قیمتی ایالات متحده نشان می دهد که انقباض پولی فدرال رزرو تا به امروز تاثیر محدودی دارد و این خطر را افزایش می دهد که سیاست گذاران مجبور باشند بیش از آنچه قبلا تصور می شد انجام دهند.”

فدرال رزرو از ماه مارس از طریق هشت افزایش، 450 واحد پایه به نرخ بهره اضافه کرد تا بتواند تورم را کنترل کند. نرخ ها در حال حاضر در اوج 4.75٪ است.

تورم، همانطور که توسط شاخص قیمت مصرف کننده اندازه گیری شد، در ژانویه با نرخ سالانه 6.4 درصد رشد کرد. در همین حال، هدف فدرال رزرو برای تورم، 2 درصد در سال است.

انتظارات نرخ بهره برای نشست سیاستی فدرال رزرو در 22 مارس، که توسط معامله گران ارز تحت نظارت بود، در 25 واحد پایه در روز جمعه باقی ماند، هرچند که با افزایش درخواست ها برای اعمال سیاست های سختگیرانه از سوی  بانک مرکزی، ممکن است تغییر کند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه