آیا معامله گری فارکس سودآور است؟ کسب درآمد در بازار فارکس

forex-trading-profitable
فارکس

آیا معامله گری فارکس سودآور است؟ کسب درآمد در بازار فارکس

آیا معامله گری فارکس سودآور است؟ کسب درآمد در بازار فارکس

آیا می توانید از معاملات فارکس درآمد  کنید؟ سوال حتی بهتر – آیا معامله گری فارکس سودآور است؟

این سوالات مدت زیادی است که مورد بحث قرار گرفته است. این به دلیل این واقعیت است که بسیاری از سرمایه‌گذاران موفقیتی را که تصور می‌کردند در معاملات فارکس کسب نکرده‌اند، و تجربیات آنها متعاقباً سایه‌ای بر دوام آن به عنوان یک انتخاب سرمایه‌گذاری ایجاد کرده است.

با این حال، برای بازاری که روزانه حدود 5 تریلیون دلار معامله می شود، منطقی است که معامله گرانی از فارکس سود می برند، در غیر این صورت، بازار فارکس نامحبوب می شد و از بین می رفت.

سوالی که باید بپرسیم این نیست که آیا فارکس سودآور است یا خیر، بلکه این است که چگونه فارکس را به طور سودآور معامله کنیم و چگونه به طور مداوم در فارکس سودآور باشیم.

مانند هر نوع سرمایه‌گذاری دیگری، معاملات فارکس دارای ریسک‌های ذاتی و پتانسیل سودآوری یا ضرر است، و دانستن اینکه چگونه این ریسک‌ها را کاهش دهید، در تعیین سود یا زیان معاملاتی فارکس شما بسیار موثر است.

گاهی اوقات، افراد با موفقیت شخص دیگری که به سود معاملات فارکس دست یافته است، غافلگیر می شوند و سپس پول خود را به بازار می اندازند، بدون اینکه ابتدا بدانند سود چگونه به دست آمده است.

برای داشتن هر گونه شانسی برای کسب سود در فارکس، ابتدا باید بازار و عواملی که برای موفقیت مهم هستند را بشناسید. آیا فارکس سودآور است؟ قطعا می تواند باشد. در زیر سه فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید اگر می‌خواهید فارکس به طور سودآور معامله کنید:

 

معامله گری فارکس | آیا سودآور است؟

فارکس بدون شک یک بازار پر ریسک است. چه بتوانید در معاملات نوسانی در فارکس، چه با معاملات روزانه فارکس و چه با سرمایه گذاری های بلندمدت درآمد کسب کنید، ریسک بالاست و پتانسیل سود در فارکس نیز بالاست.

مهمترین سوالی که باید از خود بپرسید این است که آیا میل به ریسک دارید یا خیر. همه معاملات منجر به سود نمی شوند و باید برای ضرر آماده باشید. آیا حاضرید به راه خود ادامه دهید، حتی پس از یک رشته ضرر؟ حتی موفق‌ترین معامله‌گران نیز هر از چند گاهی ضرر می‌کنند، بنابراین، اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید از پس آن برآیید، فارکس احتمالاً برای شما مناسب نیست.

اگر تصمیم به معامله در فارکس دارید، باید از مدیریت ریسک در استراتژی خود استفاده کنید. این کمک می کند تا ریسک های مرتبط با معاملات را به حداقل برسانید و به شما در تجارت فارکس کمک می کند.

معامله گری فارکس چگونه سودآور است؟ عاقلانه سرمایه گذاری کنید

از اصول اولیه نحوه عملکرد بازار به خوبی درک کنید، و اگر چیزی وجود دارد که از آن ناراحت هستید، آن را معامله نکنید. این به همان اندازه که در بازارهای دیگر صدق می کند در مورد فارکس نیز صدق می کند.

اگر احساس می‌کنید آنچه را که برای معامله گری فارکس لازم است دارید، آن را دنبال کنید – اما یک کلمه احتیاط در اینجا: فقط با سرمایه ریسک معامله کنید (پولی که می‌توانید از دست بدهید بدون اینکه بر استانداردهای زندگی شما تأثیر بگذارد).

همچنین، عاقلانه است که اطمینان حاصل کنید که انواع دیگری از سرمایه گذاری ها را انجام می دهید. در حالت ایده آل، فارکس نباید بیش از 20 درصد از کل سبد سرمایه گذاری شما باشد. این به عنوان تنوع پرتفولیو شناخته می شود و به طور گسترده توسط بسیاری از معامله گران حرفه ای موفق استفاده می شود.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا می‌توانید با معامله در فارکس ثروتمند شوید، می‌توانم به شما بگویم که این امکان وجود دارد، اما فقط تعداد کمی از معامله‌گران موفق به انجام آن می‌شوند و یکی از اصول جدایی‌ناپذیری که آنها از آن استفاده می‌کنند این است که معامله گری عاقلانه و هرگز ریسک بیش از حد توانشان نیست. از دست دادن به این ترتیب، می توانید ریسک را به حداقل برسانید و به آرامی، اما به طور پیوسته درآمد ایجاد کنید.

معامله گری فارکس | استراتژی معاملاتی سودآور

معامله گری سودآور در فارکس مستلزم آن است که از یک استراتژی مشخص استفاده کنید. هیچ راه درست یا نادرستی برای معامله وجود ندارد، بلکه آنچه مهم است این است که شما انتخاب کنید که انتخاب کنید.

گاهی اوقات، متوجه می‌شوید که یک استراتژی معاملاتی برای یک جفت ارز خاص در یک بازار مشخص به خوبی کار می‌کند، در حالی که استراتژی دیگر برای همان جفت ارز در بازار دیگر یا مجموعه‌ای از شرایط بازار متفاوت کار می‌کند.

معامله گری سودآور در فارکس مستلزم سطح بالایی از نظم و انضباط است و یک استراتژی به شما کمک می کند تا متمرکز بمانید و از معاملات هیجانی اجتناب کنید، که ثابت شده است که سقوط بسیاری از معامله گران است. توسعه استراتژی خود با تجربه همراه است.

به مبتدیان توصیه می شود برای مدتی با یک حساب دمو معامله کنند تا تمرین کنند و بفهمند بازار چگونه کار می کند.

علاقه مند به تمرین مهارت های معاملاتی خود در شرایط واقعی و واقعی بازار هستید؟ برای یک حساب آزمایشی رایگان ثبت نام کنید و قبل از معامله با حساب زنده خود، مهارت های خود را با ارز مجازی تقویت کنید! برای ثبت نام روی بنر زیر کلیک کنید:

حساب آزمایشی بدون ریسک

برای یک حساب آزمایشی آنلاین رایگان ثبت نام کنید و بر استراتژی معامله گری خود مسلط شوید

پاسخ به این سوال، “آیا معامله گری فارکس سودآور است؟”، بسیار ساده است.

برای معامله در فارکس و رسیدن به سود با این، باید کم خرید کنید و بالا بفروشید. این یکی از بهترین چیزها در مورد بازار فارکس است، زیرا می توانید به راحتی نه تنها دارایی ها را خریداری کنید، بلکه آنها را بدون داشتن آنها بفروشید.

البته، اگر معاملات سودآور فارکس به این آسانی بود، میلیون‌ها معامله‌گر آنلاین هر روز مبالغ هنگفتی کسب می‌کردند. در واقع وضعیت کاملا برعکس است. اکثر معامله گران فارکس در واقع پول خود را از دست می دهند و شروع به سودآوری با فارکس کاملاً یک چالش است.

در زیر اصول اساسی معامله گری فارکس، مدیریت ریسک و روانشناسی معامله گری به نمایش گذاشته شده است. پیروی از این اصول لزوما تضمین نمی کند که در این بازار بسیار پر نوسان و بسیار بزرگ به سود دست یابید، اما می تواند کمک کننده باشد. بدون دانستن اصول اولیه، سود بردن در فارکس برای شما سخت خواهد بود. بیایید این ویژگی های کلیدی معامله گری سودآور فارکس را بررسی کنیم:

همیشه باید از یک توقف ضرر استفاده کرد

مهم نیست که استراتژی معاملاتی شما چیست، همیشه باید استاپ ضرر داشته باشید.

استاپ ضرر چیست؟

این یک پارامتر معاملاتی است که به شما امکان می‌دهد قیمت بسته شدن معامله خود را تعیین کنید و سپس معامله به طور خودکار در این سطح بسته می‌شود. به عبارت دیگر، هنگامی که یک استاپ ضرر انجام دادید، می توانید با این آگاهی که بیش از آنچه انتظار دارید ضرر نخواهید کرد، مطمئن باشید.

این ممکن است لزوماً هر بار قابل اجرا نباشد، زیرا گاهی اوقات بازار به طور نامنظم رفتار می کند و می توانید شکاف قیمتی را مشاهده کنید. هنگامی که شکاف قیمتی رخ می دهد، توقف ضرر شما در سطح از پیش تعیین شده شما اجرا نمی شود، بلکه در قیمت موجود بعدی اجرا می شود – این ممکن است منجر به چیزی شود که به عنوان لغزش شناخته می شود.

احساسات خود را کنار بگذارید

این ممکن است ساده به نظر برسد، اما بسیار مهم است. احساسات بدترین دشمن یک معامله گر هستند.

برخی از افراد سعی می کنند معامله گری را به عنوان یک بازی درک کنند، جایی که باید بازار را شکست دهند، و زمانی که شروع به شکست در این بازی می کنند، اعصابشان شروع به از بین بردن آنها می کند. اول از همه، معامله گری یک بازی نیست و هرگز نباید با آن مثل یک بازی رفتار کنید. معامله گری فارکس یک فعالیت هیجان انگیز است که ترکیبی از تجزیه و تحلیل و نظم است.

در اینجا نکات کلیدی برای یادآوری وجود دارد:

هرگز در بازار عصبانی نشوید

هرگز نگران از دست دادن موقعیت های خود نباشید

در عوض، فقط باید آنها را درک کنید، بر تحلیل خود تکیه کنید و قوانینی را که برای خود تعیین کرده اید دنبال کنید. این کلید نهایی در نحوه سود بردن از فارکس است.

احساسات می‌توانند تجربه هر معامله‌گری را خراب کنند، و به همین دلیل است که جدا نگه داشتن آنها از معاملاتتان حیاتی است. اگر احساس ناراحتی می کنید، معامله نکنید. به همین ترتیب، اگر بیش از حد احساس خوشحالی یا هیجان می کنید، باید از معامله نیز اجتناب کنید. احساس اطمینان بیش از حد در مورد معاملات خود می تواند منجر به ضررهای بزرگ شود.

با این حال، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است زیرا احساسات ما را انسان می کند.

اگر علاقه مند به یادگیری اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بهبود معامله گری فارکس خود هستید، چرا برای یکی از دوره های رایگان فارکس ما ثبت نام نکنید؟ از کارشناسان معامله گری داخلی ما بیاموزید و به خود کمک کنید تاجر بهتری شوید! برای شروع روی لینک زیر کلیک کنید:

با مسائل جاری بازار همراه باشید

چگونه می توانید در معاملات فارکس سودآور باشید؟ به روز ماندن با آخرین اخبار منتشر شده قطعا یک راه است. بسیاری از تحرکات بازار به دلیل اخبار و اطلاعیه ها و یا به دلیل انتظارات از اخبار و اطلاعیه ها اتفاق می افتد.

از این به عنوان معامله گری بنیادی یاد می شود. چیزی که باید از آن مطمئن باشید این است که حتی اگر یک معامله گر فنی هستید، همچنان باید به رویدادهای اساسی توجه کافی داشته باشید، زیرا چنین رویدادهایی محرک اصلی حرکت بازار هستند.

به عبارت دیگر، اگر استراتژی معاملاتی قابل اعتمادی دارید و همه شاخص‌های فنی به یک معامله طولانی اشاره می‌کنند، حتماً تقویم فارکس را بررسی کنید و ببینید آیا معامله شما با اخبار فعلی مطابقت دارد یا خیر. حتی اگر تنظیمات فنی شما مانند یک ساعت کار کند، اخبار اساسی می تواند بازی را تغییر دهد.

سود معامله گران حرفه ای فارکس چقدر است؟

معامله گرانی که برای یک شرکت کار می کنند می توانند هر حقوقی را در طیف بسیار گسترده ای دریافت کنند. این بستگی به عنوان شغلی تاجر خاص، شرکتی که در آن کار می کند و حتی کشور و شهری که در آن هستند، دارد.

بیایید نگاهی بیندازیم:

حقوق یک معامله گر فارکس در ایالات متحده، بر اساس اطلاعات Indeed، به طور متوسط 98,652 دلار در سال به اضافه 25,000 دلار کمیسیون است. با این حال، بیشترین حقوقی که آنها گزارش کردند 196917 دلار بود که در شرکت سیتی تریدر بود.

اطلاعات جمع‌آوری‌شده از Payscale بیان می‌کند که معامله‌گران سهام حقوقی معادل 80935 دلار به‌علاوه پاداش‌های 14916 دلاری، کمیسیونی بالغ بر 21000 دلار و گزینه‌های تقسیم سود در حدود 6000 دلار دریافت کردند. آنها حقوق پایه را از 47000 تا 160000 دلار گزارش کردند.

آیا معامله گری فارکس سودآور است؟

حقوق و دستمزد معامله گران سهام Payscale

Payscale.com، حقوق معامله گر سهام

Glassdoor نیز مبلغ مشابهی را گزارش کرده است که میانگین حقوق آن 91642 دلار با میانگین 32599 دلار غرامت نقدی است.

میانگین حقوق معامله گر Glassdoor

میانگین حقوق معامله گر Glassdoor

حالا وضعیت آن سوی حوض چگونه است؟ آیا می توانید از معامله گری فارکس در انگلستان کسب درآمد کنید؟

اطلاعات Glassdoor نشان می دهد که میانگین حقوق یک معامله گر فارکس در لندن 65621 پوند است. برای مقایسه، با نرخ فعلی مبادله، حدود 86000 دلار آمریکا است. بنابراین، حدود 10000 دلار کمتر از میانگین حقوق در ایالات متحده است.

کسب درآمد در بازار فارکس
کسب درآمد در بازار فارکس

اگر علاقه مند به تجزیه و تحلیل کامل و عمیق از میزان حقوق و دستمزد معامله گران فارکس هستید، بسته به عنوان شغل، تجربه و موقعیت مکانی آنها، به جای رفتن به Reddit و پرسیدن اینکه آیا می توانید درآمد کسب کنید، به این مقاله بسیار جامع نگاه کنید. از معاملات فارکس

آیا معامله گری خودکار فارکس سودآور است؟

شاید در مورد معاملات خودکار (EA) شنیده باشید و کنجکاو شده باشید: چرا از معاملات خودکار در بازار فارکس استفاده نکنید؟ مطمئناً، همانطور که شما برای یک ربات معاملاتی خودکار جستجو می کنید، EA های زیادی پیدا خواهید کرد که 100٪ بازده روزانه را افزایش می دهند.

گاهی اوقات، این EA ها می توانند تا حدودی سودآور باشند. EA ها گهگاه با تمرکز بر جنبه های مبتنی بر تحلیل تکنیکال معاملات فارکس پول نقد می کنند. با این حال، بسیاری از این ربات‌ها بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهند، به این معنی که یک توقف ضرر گسترده ایجاد می‌کنند و سودهای کوچکی را به دست می‌آورند، که می‌تواند منجر به زیان‌های ویرانگر برای یک حساب معاملاتی در طول یک دوره باخت شود.

بزرگترین نقطه ضعف سیستم های معاملاتی خودکار در بازار فارکس این است که کلاهبرداری های زیادی وجود دارد. افرادی که به طور مداوم با EA سود می برند، افرادی هستند که آنها را توسعه می دهند.

برای کسب سود در معاملات فارکس، بهتر است برخی از استراتژی های آزمایش شده و آزمایش شده را یاد بگیرید و مهارت خود را با آنها در طول زمان توسعه دهید. قوانین ارائه شده در بالا را دنبال کنید و با کمی صبر و فداکاری، می توانید در معامله گری و کاهش ضررهای خود به عنوان یک معامله گر فارکس بهتر شوید.

آیا علاقه مند هستید که معاملات خود را همیشه به روز نگه دارید؟ چرا با یکی از وبینارهای رایگان ما هماهنگ نمی‌شوید، جایی که می‌توانید با جدیدترین روندها آشنا شوید و استراتژی‌های عملی را کشف کنید تا به شما در معامله گری کمک کند؟ برای ثبت نام امروز روی بنر زیر کلیک کنید:

معاملات فارکس | نتیجه

هیچ قانون طلایی در اینجا وجود ندارد. بسیاری از مردم به دنبال پاسخی مستقیم برای این سوال هستند که چگونه می توان در فارکس سود به دست آورد؟ و اکثر آنها در نهایت از ارائه دهندگان سیگنال فارکس استفاده می کنند. این یک راه آسان برای شروع معامله گری فارکس است، اما در مورد اینکه آیا می تواند سودآور باشد، به خصوص در بلندمدت، تردید وجود دارد. نکته اصلی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که برای سودآوری در بازار فارکس، عمدتاً باید معاملات برنده بیشتری نسبت به معاملات بازنده داشته باشید.

البته این فقط در صورتی قابل اجرا است که سطح سود برداشت شما با سطح استاپ ضرر شما برابر باشد. برای اینکه این پیام را به عبارت دیگر بیان کنید و آن ها را راحت تر در استراتژی معاملاتی خود قرار دهید، می توانیم بگوییم که برای سودآوری در فارکس، باید حرکات صحیح بیشتری نسبت به حرکات نادرست انجام دهید.

معامله گری فارکس چقدر سودآور است؟

این به طور کلی به استراتژی معاملاتی شما و ریسک هایی که می خواهید یا می توانید انجام دهید بستگی دارد. معاملات فارکس در حاشیه انجام می شود – این بدان معنی است که اندازه معاملات شما می تواند بسیار بزرگتر از اندازه سپرده شما باشد. به عبارت دیگر، شما می توانید بسیار بیشتر از آنچه دارید معامله کنید. این به طور بالقوه می تواند منجر به سود بسیار بالایی از فارکس شود. متأسفانه، همین امر در مورد ضررهای شما نیز صدق می کند.

به طور کلی، سود و زیان در بازار فارکس تقریبا نامحدود است. بیشتر به ریسک پذیری، استراتژی معاملاتی و سطح درک شما بستگی دارد. معامله گری را برای مهارت به جای سود شروع کنید، و به مرور زمان، سود باید همراه با مهارت باشد. اگر می خواهید در مورد استراتژی های معاملاتی فارکس در مورد معامله گری سودآور بیشتر بدانید، چرا مقاله ما در مورد سودآورترین سیستم معاملات فارکس را بررسی نکنید؟

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه