پرایس اکشن در معاملات فارکس چیست؟

پرایس اکشن در معاملات فارکس چیست؟
تحلیل تکنیکال

پرایس اکشن در معاملات فارکس چیست؟

پرایس اکشن در معاملات فارکس چیست؟

آیا اصول اولیه قیمت را در استراتژی معاملاتی فارکس خود پیاده می کنید؟ اگر شما یک معامله گر ارز هستید، پس مهم است که بدانید پرایس اکشن در فارکس چیست. معاملات پرایس اکشن نظمی است که همه تصمیمات خود را در معاملات از روی نمودار قیمت و حرکات قیمت می گیرید. این نشان می دهد که در این تصمیم گیری هیچ اندیکاتور فارکس عقب مانده ای (پسرو) وجود ندارد.

البته برخی میانگین های متحرک که ممکن است به تعیین مقاومت و مناطق حمایت پویا ، همراه با جهت روند نیز کمک کنند در این تحلیل ها استفاده می شوند. در این مقاله نگاه دقیق تری به پرایس اکشن و آنچه که در فارکس نشان می دهد خواهیم داشت و قوانین و رویکردهای اولیه معاملات پرایس اکشن را توضیح خواهیم داد.

پرایس اکشن چیست؟

همه بازارهای مالی داده‌های مربوط به حرکت قیمت‌های بازار را در دوره‌های زمانی مختلف ایجاد می‌کنند – و این داده‌ها در نمودارهای قیمت نشان داده می‌شوند. در نظر داشته باشید که نمودارهای قیمت منعکس کننده باورها و اقدامات همه فعالان بازار، اعم از انسان یا رایانه، هستند که در یک بازه زمانی خاص در بازار معامله می‌کنند، و این باورها در نمودار قیمت بازار به شکل پرایس اکشن فارکس نمایش داده می‌شوند.

از آنجایی که داده های اقتصادی و سایر اخبار یا رویدادهای جهانی کاتالیزورهای حرکت قیمت در یک بازار هستند، برای معامله گری موفق در بازار نیازی به تجزیه و تحلیل آنها نداریم. تمام داده های اقتصادی و اخبار جهانی که باعث حرکت قیمت در یک بازار می شوند، در نهایت از طریق پرایس اکشن در نمودار قیمت بازار منعکس می شوند.

از آنجایی که حرکات قیمت یک بازار همه متغیرهای تأثیرگذار بر آن بازار را برای هر بازه زمانی معینی منعکس می‌کند، بهره‌برداری از اندیکاتورهای قیمت عقب افتاده مانند MACD (واگرایی میانگین متحرک همگرایی)، نوسان‌گر تصادفی، RSI (شاخص قدرت نسبی) و سایرین گاهی اوقات می‌تواند باعث اتلاف منابع شود. از زمان معامله گرانی وجود دارند که ممکن است بگویند حرکت قیمت تمام سیگنال های پرایس اکشن فارکس را که برای طراحی یک سیستم معاملاتی سودآور و با احتمال بالا نیاز دارید را ارائه می دهد.

این سیگنال‌ها در مجموع به عنوان استراتژی‌های معاملاتی اکشن قیمت شناخته می‌شوند، و راهی برای درک حرکت قیمت بازار و همچنین کمک به پیش‌بینی حرکت آینده آن با درجه بالایی از دقت، ارائه می‌کنند تا به شما امتیاز بالایی بدهند.

پرایس اکشن در معاملات فارکس چیست؟

چه چیز دیگری در مورد پرایس اکشن می دانیم؟

به زبان ساده، پرایس اکشن رد پای پول است. بازارهای مالی جایی هستند که پول بین فعالان بازار رد و بدل می شود – و این مبادله پول دنباله ای از خود بر جای می گذارد. این دنباله حرکت قیمت یا پرایس اکشن در بازار است و همانطور که اکنون می دانیم می توان آن را در نمودار قیمت مشاهده کرد. به عنوان یک معامله گر فارکس، یادگیری تعریف و معامله از سرنخ های به جا مانده از اقدامات قیمت بسیار مهم است، زیرا این امر باعث می شود که مسیر خود را در نمودارهای قیمت ایجاد کند.

مهم است که معاملات فارکس را با قیمت گذاری یاد بگیرید، نه فقط برای دانش عمومی شما، بلکه برای تقویت زرادخانه معاملاتی خود به طور کلی. قبلاً به موضوع استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن پرداختیم. ما باید بپذیریم که آنها شکل می گیرند زیرا حرکت قیمت در بازارها تمایل به تکرار دارد – همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید: “تاریخ تکرار می شود”.

از آنجایی که احساسات انسان در مورد پول تا حدی قابل پیش بینی است، اقدامات آنها در بازار اغلب منجر به شکل گیری حرکات قیمت می شود که هر از گاهی تکرار می شود. این می تواند یک ابزار پیش بینی بسیار دقیق از جهت قیمت های آینده باشد. بنابراین، اینجاست که اندیکاتورهای فارکس عملی قیمت وارد عمل می‌شوند.

علاوه بر این، معاملات پرایس اکشن شامل استراتژی‌های پرایس اکشن از سطوح کلیدی بازار می‌شود. گاهی اوقات نیازی به ایجاد یک استراتژی پیچیده فارکس ندارید – یک نمودار قیمت ساده و کمی عقل سلیم می تواند کافی باشد. علاوه بر این، با ترکیب تنظیمات قیمت با نقاط داغ در بازار، مانند سطوح پشتیبانی و مقاومت اصلی و سطوح مقاومت و پشتیبانی پویا، می‌توانید یاد بگیرید که ورودی‌های دقیقی را انتخاب کنید که بهترین شانس را برای ورود به یک معامله گری سودآور برای شما فراهم می‌کند.

استراتژی های پرایس اکشن را می توان در هر بازار مالی و در هر بازه زمانی که شما ترجیح می دهید معامله کرد. توصیه می‌شود که معامله‌گران ابتدا تلاش خود را روی بازه‌های زمانی بالاتر معامله کنند، به‌ویژه تایم فریم اصلی نمودار روزانه است.

چرا ارزها را با پرایس اکشن معامله کنیم؟

پاسخ بسیار ساده است – قیمت جوهر هر بازار مالی است. شبیه ریاضیاته اگر شرایط کار را درک نکنید، نمی توانید هیچ راه حلی ارائه دهید. بنابراین، اگر نمی‌دانید چگونه عملکرد قیمت یک بازار را بخوانید، بعید است بدانید که چگونه نمودار قیمت به شما می‌گوید را بفهمید. در نتیجه، نمی‌دانید چگونه با استفاده از قیمت‌گذاری فارکس معامله کنید.

هر معامله‌گری که سعی می‌کند شما را متقاعد کند که معامله از طریق اندیکاتورها یا نرم‌افزارهای معاملاتی غیر از اندیکاتورهای پرایس اکشن راحت‌تر است، از واقعیت بازارها بی‌اطلاع است. واقعیت بازارها این است که قیمت فعلی نتیجه نهایی همه متغیرهای مرتبط با بازارها است. در مورد تحلیل هر چیزی جز این حرکت قیمت، چه اهمیتی دارد؟ معامله گران فارکس تمایل دارند در دام استفاده از اندیکاتورهای غیرقابل اعتماد فارکس و روبات های فارکس بیفتند، فقط به این دلیل که افرادی که آنها را می فروشند در اثربخشی آنها اغراق می کنند.

برای درک کامل عملکرد قیمت فارکس، درک این نکته مهم است که هیچ راه آسانی برای کسب درآمد در این دنیا وجود ندارد. به یاد داشته باشید که هر میانبری که فکر می کنید در بازار پیدا کرده اید، صرفا موقتی است. با یادگیری پرایس اکشن، شانس بیشتری برای موفقیت در معاملات فارکس به خود می دهید.

بهترین راه برای یادگیری پرایس اکشن چیست؟

هنگام یادگیری پرایس اکشن باید به سه نکته توجه داشت:

اولین مورد این است که شما باید یاد بگیرید که در یک زمان بر یک استراتژی معاملاتی فارکس تسلط داشته باشید. با تسلط بر یک تنظیم قیمت در یک زمان، آن را از درون یاد خواهید گرفت و سپس می توانید آن را مال خود کنید. بسیاری از معامله گران از یک استراتژی به استراتژی دیگر می پرند بدون اینکه واقعاً به هر یک از آنها توجه کاملی که نیاز دارند داشته باشند.

علاوه بر این، متخصصان در هر زمینه ای معمولاً افرادی هستند که اکثریت پول را به دست می آورند، نه فقط افراد عادی که ممکن است کمی در مورد طیف وسیعی از چیزها بدانند. بنابراین، قبل از رفتن به راه‌اندازی بعدی، سعی کنید واقعاً بر یک تنظیم مسلط شوید.

نکته دوم این است که ابتدا باید معامله گری فارکس را با قیمت گذاری با استفاده از فریم های زمان بالاتر شروع کنید. مهم‌ترین دلیل تمرکز بر بازه‌های زمانی بالاتر این است که بهترین محافظتی است که در برابر معامله بیش از حد داریم.

معامله بیش از حد یک قاتل حساب است و هیچ معامله گری شکست ناپذیر نیست. با تمرکز بر تایم فریم‌های بالاتر، می‌توانید از توانایی آن‌ها برای فیلتر کردن نویز قیمت در تایم فریم‌های پایین‌تر و در نتیجه افزایش درصد برنده کلی خود بهره ببرید.

سومین قانون معاملاتی پرایس اکشن فارکس، پیروی از نمونه‌های معامله‌گران موفق قیمت است. موثرترین و همچنین کارآمدترین راه برای تبدیل شدن به یک متخصص در زمینه معاملات فارکس پرایس اکشن این است که در واقع از یک معامله گر پرایس اکشن موفق یاد بگیرید.

بسیاری از معامله گران این کار را انجام داده اند و گهگاه تجربه خود را با افراد تازه کار به اشتراک می گذارند. به عبارت دیگر، می‌توانید منحنی یادگیری خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید و همچنین با پیروی از توصیه‌های معامله‌گران ماهر و ثابت شده قیمت، از آزمون و خطاهای زیاد جلوگیری کنید. علاوه بر تمام این قوانین، توضیح بهترین راه برای معامله قیمت در فارکس حیاتی است. عاقلانه است که به جای معامله هر چیزی که فکر می کنید ممکن است راه اندازی باشد، منتظر بهترین تنظیمات قیمت باشید.

علاوه بر این، پس از تسلط بر یک استراتژی و مفهوم موفق پرایس اکشن، در نهایت نباید در مورد آنچه در بازار به دنبال آن هستید تردیدی نداشته باشید. فارکس بازاری است که در آن باید صبر خود را نشان دهید، منتظر بمانید تا ستاپ قیمت ایده‌آل ظاهر شود و سپس آن را بدون نقص معامله کنید.

نتیجه

واقعاً مهم نیست که از کدام استراتژی معاملاتی یا سیستمی استفاده می کنید. دانستن نحوه خواندن و معامله از روی حرکات قیمت، پیشرفت کلی و میزان موفقیت شما را بهبود می‌بخشد، حتی اگر صرفاً روی استراتژی‌های پرایس اکشن معامله تمرکز نکنید. اگر می‌خواهید با موفقیت در فارکس معامله کنید، دانستن نحوه حرکات قیمت و نحوه استفاده از اندیکاتورهای معاملاتی فارکس ضروری است. شما باید تمام پویایی های قیمت را در بازارها درک کنید، به سادگی هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد.

با این باور که بدون دانش مناسب و کامل از مفاهیم معاملاتی پرایس اکشن به نوعی در معاملات ارزی موفق خواهید شد، خود را فریب ندهید. بنابراین، با دانش هر چه بیشتر آماده باشید. فراموش نکنید که معامله گران موفق در این حوزه می توانند بهترین مربیان شما شوند – و می توانند درس های ارزشمندی را به شما بیاموزند.​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه