جفت ارزهای عجیب و غریب

pdxnRAyXODdJMMC8cKn0E7cy0u0HWrmLtlKDGrCHQiQ (1)
فارکس

جفت ارزهای عجیب و غریب

جفت ارزهای عجیب و غریب

دلار آمریکا پرمعامله ترین ارز است که آن را پادشاه ارزها از نظر حجم می کند. این مزیتی است که عمدتاً ناشی از موقعیت آن به عنوان ارز ذخیره جهانی بالفعل است. همچنین کمک می کند که اقتصاد خانگی آن بزرگترین در جهان باشد. در نتیجه، ارزهای سایر اقتصادهای بزرگ به شدت در برابر دلار آمریکا در مبادلات ارز خارجی (فارکس) معامله می شوند.

مزایا و معایب معامله گری جفت ارزهای عجیب و غریب فارکس

از آنجایی که جفت‌های عجیب و غریب فارکس کمتر مورد معامله قرار می‌گیرند، طبق تعریف، نقدینگی کمتری دارند. بنابراین، آنها نباید خودسرانه معامله شوند. اگر همه چیز برابر باشد، بازاری که نقدینگی بالاتری دارد، برای معامله گر بازتر از بازاری با نقدینگی کمتر است. شرایط خاص ممکن است جفت های عجیب و غریب را به یک پیشنهاد جذاب تبدیل کند..

به عنوان مثال، در پاییز 2016، جفت ارز USD/MXN به عنوان نماینده چشم انداز دونالد ترامپ در رقابت های ریاست جمهوری ایالات متحده عمل کرد. این به دلیل نگرانی هایی است که پیروزی جمهوری خواهان ممکن است معامله گری با مکزیک را تهدید کند. این امر باعث شد پزو مکزیک در مقایسه با هر ارز دیگری نسبت به نتیجه انتخابات حساس تر شود.

یکی دیگر از مزایای جفت های عجیب و غریب فارکس، پتانسیل آنها برای تغییر ارزش قابل توجه است. تغییرات عظیم در قیمت برای کراس های عجیب و غریب غیرمعمول نیست، زمانی که یک روند اساسی شروع می شود. همراه با نقدینگی کمتر، برخی از اشکالات دیگر در جفت های عجیب و غریب وجود دارد:

 • اسپرد پیشنهاد/پیشنهاد بیشتر از جفت ارزهای معتبرتر است.
 • تحلیل، تحقیق و انتشار اخبار نسبت به جفت های اصلی و فرعی کمتر در دسترس هستند.

یک ویژگی کلی جفت ارزهای عجیب و غریب این است که آنها پتانسیل سود بالاتری را ارائه می دهند، اما مستلزم یک عامل خطر غیرقابل استدلالی هستند.

 جفت‌های عجیب و غریب

چرا ممکن است جفت ارزهای عجیب و غریب دارای ریسک بالاتری داشته باشند؟

اول از همه، در مقایسه با جفت ارزهای اصلی، تعداد فعالان بازار که جفت ارزهای عجیب و غریب فارکس را معامله می کنند، کم است. نتیجه این است که تعداد بیشتر افرادی که در بازارهای اصلی معامله می کنند، منجر به تنوع بیشتر نظرات در مورد قیمت می شود. این می تواند به طور کلی منجر به نوسانات روزانه بیشتر قیمت شود. ما معمولاً از این فرآیند به عنوان جزر و مد طبیعی بازار یاد می کنیم. از آنجایی که اخبار جدید توسط بازار هضم می شود، اختلاف نظر در مورد اینکه چگونه این امر بر قیمت تأثیر می گذارد وجود دارد..

این می تواند به عنوان یک محدودیت در میزان و سرعت حرکت قیمت ها در واکنش به آخرین اخبار عمل کند. با توجه به تعداد افراد نسبتاً کمتری که جفت ارزهای عجیب و غریب را معامله می کنند، نظرات همگن بیشتری وجود دارد. هنگامی که چیزی اساساً تغییر می کند، اجماع نظر در میان این تعداد نسبتاً کمی از بازیکنان به سرعت تغییر می کند و در نتیجه می توانیم شاهد حرکت های شدید قیمت باشیم. نکته مهم دیگر وضعیت کشورهای درگیر است.

این نکات را در نظر بگیرید:

♦ ارزهای اصلی از اقتصادهای بسیار بزرگ هستند.

♦ کشورهایی که از آنها آمده‌اند، هم از نظر سیاسی و هم از نظر اقتصادی باثبات هستند.

♦ این کشورها بابت بدهی‌هایی که صادر می‌کنند، نرخ‌های بهره پایینی می‌پردازند، زیرا مردم به آن‌ها اعتماد دارند که نکول نمی‌کنند.

این معمولاً برای اقتصادهای کوچکتر یا در حال توسعه و همچنین کشورهایی که از نظر سیاسی با ثبات تر هستند صدق نمی کند. به طور معمول، نرخ بهره بدهی های صادر شده توسط دولت برای این کشورها بالاتر است، زیرا بازار به طور کلی سطح ریسک بیشتری را در نکول بدهی درک می کند.

مثال: بحران روبل روسیه در اواخر دهه 90.

این نمونه ای از طوفان تقریبا کامل شوک های اقتصادی است که به یکباره کشور را درنوردیده است. اگرچه اقتصاد روسیه بزرگ بود، اما در آن زمان با تعدادی از عوامل نامطلوب روبرو بود اینها عبارت بودند از:

♦  درگیری نظامی پرهزینه

♦ بی ثباتی سیاسی

♦ نرخ بهره بالا

♦ پرداخت های غیرقابل قبول بهره دولت در مقایسه با درآمد مالیاتی

این عوامل منجر به چندین مرحله شد که به شدت بر ارزش روبل تأثیر گذاشت. بانک مرکزی روسیه تلاش کرد از روبل دفاع کند، اما در نهایت به کاهش ارزش پول ختم شد. در چند سال گذشته این موضوع به نوعی تکرار شده است. بانک مرکزی روسیه بار دیگر مقادیر زیادی از ذخایر ارز خارجی خود را خرج کرده و برای دفاع از روبل نرخ ها را افزایش داده است. با وجود این اقدامات، ارزش روبل به کاهش ادامه داد.

مثال: مقایسه حرکت USD/RUB با GBP/USD

بیایید ویژگی‌های روبل را در چند سال گذشته در نظر بگیریم تا ببینیم چقدر نرخ‌های عجیب و غریب می‌توانند حرکت کنند:

نمودار USD RUB

از آنجایی که جفت‌ ارزهای عجیب و غریب فارکس کمتر مورد معامله قرار می‌گیرند، طبق تعریف، نقدینگی کمتری دارند.

منبع: Admirals MetaTrader 5، USD/RUB، هفتگی – محدوده داده: از 15 فوریه 2009، تا 6 سپتامبر 2019، قابل دسترسی در 6 سپتامبر 2019، ساعت 15:00 BST. – لطفا توجه داشته باشید: عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد برای نتایج آینده نیست.

نمودار بالا قیمت جفت ارز USDRUB را نشان می دهد که قدمت آن به اوایل سال 2009 باز می گردد. همانطور که می بینید، از آن زمان تاکنون تغییرات جدی در ارزش ایجاد کرده است. در ژانویه 2014، جفت ارز USD/RUB حدود 35.0000 معامله می شد. به سرعت به ابتدای سال 2016 رسید و نرخ ارز به 85.0000 افزایش یافت. این افزایش نزدیک به 150 درصد است.

این حرکت از آن زمان تا حدودی تغییر کرده است، بنابراین چگونه این حرکت با حرکات افراطی در رشته های اصلی مقایسه می شود؟ خوب، ما در واقع نمونه خوبی از آن داریم، با سقوط پوند انگلیس در پی همه پرسی برگزیت. بنابراین بیایید نگاهی به جفت ارز اصلی GBPUSD بیندازیم:

نمودار پوند USD

gpbusd

منبع: Admirals MetaTrader 5، GBP/USD، هفتگی – محدوده داده: از 20 مارس 2011، تا 6 سپتامبر 2019، قابل دسترسی در 6 سپتامبر 2019، ساعت 15:30 BST. – لطفا توجه داشته باشید: عملکرد گذشته یک شاخص قابل اعتماد برای نتایج آینده نیست..

GBP/USD در جولای 2014 تا 1.71000 افزایش یافت. درست قبل از رأی گیری برگزیت، این نرخ 1.5000 بود. در تابستان 2019، زیر 1.2000 است. این افت بسیار زیادی از اوج خود در جولای 2014 است. برگزیت تأثیر شدیدی بر پوند داشته است، اما در مقایسه با آنچه در مورد روبل دیده‌ایم، حرکت کوچکی است.

آیا جفت ارزهای عجیب و غریب ارزش ریسک معامله را دارند؟

بنابراین آیا جفت های فارکس عجیب و غریب ارزش ریسک را دارند؟ این سوال آسانی نیست. اگر دیدگاه خاصی یا استراتژی غیرمعمولی دارید، ممکن است به محصول تخصصی تری نیاز داشته باشید که بیشتر متناسب با نیازهای شما باشد. این تا حدودی مشابه معامله گری مشتقات عجیب و غریب است. انواع گزینه های عجیب و غریب و ترکیبی وجود دارد که متناسب با انواع نیازها باشد. با این حال، اکثر معامله گران متوجه می شوند که می توانند نیازهای پوشش ریسک عمومی خود را با استفاده از گزینه های استاندارد برآورده کنند.

فقط کسانی که نیازهای بسیار خاصی دارند تمایل دارند از گزینه های عجیب و غریب FX استفاده کنند. رفتن به معاملات گزینه های عجیب و غریب بدون آن نیاز، یا دانش تخصصی عمیق مورد نیاز، احتمالاً یک اشتباه گران قیمت خواهد بود. این یک داستان مشابه با سایر اوراق بهادار عجیب و غریب است. محلول‌های وانیلی برای سناریوهای روزمره مناسب هستند.

بررسی نهایی جفت ارزهای عجیب و غریب فارکس

وقتی تازه وارد بازار شده‌اید و در نظر می‌گیرید که کدام ارز واحد را معامله کنید، بهترین رویکرد این است که احتیاط کنید. به یاد داشته باشید: فقط به این دلیل که ابزارهای مالی عجیب و غریب وجود دارند، به این معنی نیست که باید با آنها معامله کنید. جفت ارزهای عجیب و غریب ممکن است جدیدتر و هیجان انگیزتر به نظر برسند، اما باید خطرات مرتبط با آن را در نظر داشته باشید. یک راه خوب برای به حداقل رساندن ریسک ها، پیاده سازی مدیریت ریسک در معاملات شماست.

همانطور که گفته شد، اگرچه جفت های فارکس عجیب و غریب خطرناک هستند، ممکن است متوجه شوید که آنها با سبک معاملاتی شما مطابقت دارند. بهترین راه این است که در حالی که استراتژی خود را برای معامله گری فارکس در یک محیط بدون ریسک تمرین می کنید، آنها را امتحان کنید. به عنوان مثال، با حساب معاملاتی نسخه ی نمایشی فارکس ما، که در آن می توانید بدون به خطر انداختن سرمایه خود، با وجوه مجازی معامله کنید. این یک راه خوب برای آزمایش استراتژی های معاملاتی خود است، قبل از اینکه آنها را در بازارهای زنده اعمال کنید.

استراتژی خود را برای معامله گری فارکس با حساب آزمایشی بدون ریسک تمرین کنید

جفت ارزهای عجیب و غریب کدامند؟

آنها جفت ارزهای خاصی هستند که در مقایسه با جفت ارزهای اصلی کمتر در بازار ارز (فارکس) معامله می شوند.

کدام یک از محبوب ترین جفت ارزهای عجیب و غریب هستند؟

اینها برخی از محبوب ترین جفت ارزهای عجیب و غریب فارکس هستند: )USD/TRY( دلار آمریکا به لیر ترکیه)، GBP/SGD (پوند بریتانیا به دلار سنگاپور)، EUR/MXN (یورو به پزو مکزیک)، GBP/PLN (پوند بریتانیا به زلوتی لهستانی)، USD/ZAR (دلار آمریکا به راند آفریقای جنوبی) و غیره.

forex-trading-profitable

فارکس

آیا معامله گری فارکس سودآور است؟ کسب درآمد در بازار فارکس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه